Peter Valentovič

Silvestrovský koncert


31. 12. 2021 (Piatok) o 16:00, M Mimoriadne koncerty
Koncertná sieň SF,
Vstupenky Kúpiť online Koncert sa koná v režime KZ*
Slovenská filharmónia
Slovenský filharmonický zbor
Peter Valentovič 
dirigent
Eva Bodorová soprán
Juraj Hollý tenor
Operné a operetné árie a zbory z tvorby Vincenza Belliniho, Gaetana Donizettiho, Ruggera Leoncavalla, Julesa Masseneta, Piotra Iľjiča Čajkovského, Giuseppe Verdiho, Johanna Straussa ml., Franza Lehára, Emmericha Kálmána, Gejzu Dusíka

Prelom nového a starého roka predstavuje pre mnohých magický čas. Spomíname, bilancujeme, hodnotíme, čo sme mohli možno urobiť inak, lepšie. Zároveň očakávame, akú pestrú paletu nových zážitkov a životných okolností prinesie ďalší rok, dávame si nové predsavzatia a aspoň istý čas sa opäť snažíme byť lepšími ľuďmi. Hudba má magickú moc, je schopná dostať sa človeku takzvane pod kožu, podnietiť k hlbším emóciám, poskytnúť priestor pre aspoň dočasné vystúpenie zo životného kolotoča, vychutnanie si krásy okamihu… Pre mnohých sú práve operné či operetné árie a zbory to najpôsobivejšie.
Peter Valentovič ako popredný slovenský dirigent pravidelne účinkuje s hlavnými domácimi orchestrami, ako aj na renomovaných zahraničných koncertných a operných pódiách. Eva Bodorová i Juraj Hollý pravidelne účinkujú na domácich operných scénach a renomé si získali aj vďaka svojmu pôsobeniu v Nemeckých operách v Düsseldorfe (Bodorová), respektíve v Kolíne nad Rýnom (Hollý).

* Na základe Vyhlášky ÚVZ SR: KZ – kompletne zaočkovaní návštevníci