V PONDELOK 9. 10. 2023 sa začal predaj vstupeniek na koncerty 75. sezóny SF

bulletin fotka

Vstupenky na koncerty jubilejnej koncertnej sezóny sú v predaji v Pokladnici Slovenskej filharmónie vo všetky pracovné dni od 12.00 – 18.00. Vstupenky si môžete kúpiť aj online na filharmonia.sk. Pri zakúpení vstupeniek na 5 a viac koncertov získate zľavu – vyskladajte si vlastnú ABONENTKU NA MIERU.

Aj túto koncertnú sezónu sú pripravené koncerty pre všetky generácie návštevníkov – symfonické a vokálno-inštrumentálne koncerty v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Nebudú chýbať populárne koncerty pre dospelých, deti a teenagerov, organizované koncerty pre škôlkarov a školákov. Vo vybrané nedeľné popoludnia môžete navštíviť organové koncerty a koncerty Slovenského komorného orchestra, v utorky v Malej sále koncerty komorných zoskupení alebo klavírne recitály. V ponuke nechýbajú sviatočné koncerty – vianočné, silvestrovské, novoročný a mimoriadne obľúbené melódie filmovej hudby.

Novinkou sezóny je cyklus Piesňové večery. Tri koncerty sa budú konať vždy v utorok o 19.00 v Malej sále SF a to v dátumoch: 7. 11. 2023, 20. 2. 2024 a 9. 4. 2024. Tešiť sa môžete na starostlivo vyskladaný program v podaní Jany Kurucovej, Simona Wallfischa či Tomáša Šelca.

NAJBLIŽŠIE OKTÓBROVÉ KONCERTY

Otváracia dvojica symfonických koncertov zaznie vo štvrtok a piatok 19. a 20. októbra 2023 o 19.00.  „Slovenská filharmónia sa po dlhšom čase vracia k symfonickej básni Richarda Straussa Don Quixote, napísanej podľa slávneho románu Miguela de Cervantesa. Koncert s kanadským violončelistom Bryanom Chengom a violistom Martinom Rumanom v úlohe sólistov zaznie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. V prvej časti večerov si publikum vypočuje Beethovenovu 3. symfóniu Eroica, napísanú z obdivu k Napoleonovi Bonaparte,“ prezradil viac o programe otváracích koncertoch  dramaturg Juraj Bubnáš.

• Pred otváracími koncertmi sezóny môžete navštíviť utorkový komorný večer v Malej sále,  17. októbra o 19.00, na ktorom sa predstaví prvý koncertný majster orchestra SF Jarolím Emmanuel Ružička so slovenskou klaviristkou  Danou Šašinovou. Program utorkového recitálu je zostavený z diel slovenských skladateľov Ľudovíta Rajtera, Mikuláša Schneidera -Trnavského,  Eugena Suchoňa či Petra Martinčeka.

• V stredu 18. októbra o 18.00 vás pozývame na prvý Junior koncert, na ktorom opäť privítame mládežnícky orchester Animato Chamber Orchestra –  teleso zložené z mladých umelcov z celej Európy. Členovia orchestra sú každoročne vyberaní spomedzi najlepších absolventov európskych hudobných univerzít. Vybratá orchestrálna zostava sa stretáva na interpretačnom sústredení Animato Academy.  Na ňom pod vedením špičkových profesionálnych umelcov pripraví koncertný program, s ktorým následne absolvuje európske umelecké turné. Tento rok sa orchester predstavil v dolnorakúskom Melku, Viedni a Prahe. Predposledný koncert zaznie v Bratislave, ktorá  sa stala jednou z pravidelných destinácií orchestra mladých. Bodkou za tohtoročným turné bude koncert v Salzburgu. Lákadlom koncertu mladých je americká dirigentka a klaviristka Claire Huangci, víťazka Mozartovej ceny na Medzinárodnej klavírnej súťaži Gézu Andu (2018).  V jej naštudovaní si na koncerte   vychutnáme  nadšenie a mimoriadnu interpretačnú zručnosť novej generácie budúcich hudobných profesionálov. Claire Huangci sa predstaví  ako dirigentka aj klaviristka. V jej naštudovaní zaznejú diela Johanna Sebastiana Bacha Koncert pre klavír a orchester č. 3 D dur, BWV 1054, Wolfganga Amadea Mozarta Koncert pre klavír a orchester č. 24 c mol, KV 491 a Symfónia č. 2 D dur, op. 36 Ludwiga van Beethovena.