V nedeľu 17. apríla pozývame všetky deti na koncert

šeherezáda

Po minuloročnom úspešnom koncertnom projekte (C. Debussy: Skrinka s hračkami), ktorý na filharmonickom pódiu spojil skúsených koncertných umelcov a   bábkohercov, v tejto umeleckej spolupráci pokračujeme i v koncertnej sezóne číslo 67… tentoraz v poloscénickom uvedení symfonickej suity Nikolaja Rimského – Korsakova: Šeherezáda.  Legendárny príbeh zatrpknutého arabského kráľa Šahriára a vezírovej dcéry Šeherezády , ktorá si kráľovo srdce získala rozprávaním prekrásnych príbehov celých tisíc a jednu noc, ožije v podobe fantastických bábok v ľudskej veľkosti. Spolupráca s bábkohereckým súborom Teatro Neline predstavuje veľmi vzácny druh symbiózy hudobného a vizuálneho vnemu, na ktorý detské publikum Slovenskej filharmónie reaguje s veľkou priazňou. Tešíme sa na Šeherezádino rozprávanie v interpretácii Slovenskej filharmónie pod taktovkou Mariána Lejavu v spolupráci s Bábkohereckým súborom Teatro Neline už túto nedeľu 17. apríla16-tejKoncertnej sieni SF.