V bratislavskej Redute bude znieť temperamentná južanská hudba

1

Vo štvrtok 13. apríla sa v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie uskutoční piaty koncert Populárneho cyklu. Španielsky ladený večer so slovenskou gitaristkou  Miriam Rodriguez Brüllovou zaznie pod taktovkou  Ricarda Casera,  šéfdirigenta a umeleckého riaditeľa Orquesta Reino de Aragón. Po boku Slovenskej filharmónie sa rodák z Valencie predstaví debutovo. Koncert sa začne o 19.00.

Koncert plný južanskej hudby otvorí Španielske capriccio, op. 34 Nikolaja Rimského-Korsakova, ktorý  sa stal námorným kadetom a mal pokračovať v dráhe námorného dôstojníka. Neskôr  študoval na petrohradskom konzervatóriu a venoval sa hudbe. Jeho plavby v službách námorníctva ho inšpirovali pri komponovaní jeho mnohých diel, medzi ktoré patrí aj Španielske capriccio, op. 34. Nasledovať bude Concierto del Buen Amor(Koncert dobrej lásky), súčasného španielskeho skladateľ Manuela Morena-Buendíu (1932). Päť časťový  koncert pre gitaru a orchester patrí medzi jeho najznámejšie opusy a v Slovenskej filharmónii zaznie v interpretácii Miriam Rodriguez Brüllovej. Treťou skladbou večera bude Capriccio sinfonico Giacoma Pucciniho,  dielo s ktorým skladateľ ukončil štúdium na  milánskom konzervatóriu. Koncert uzavrie Čajkovského Talianske capriccio, op. 45, ktoré skladateľ skomponoval na výlete v Ríme.