Sviatok hudby oslávime spoločne v stredu 21. JÚNA

sviatok-hudby-2017-mini

V Slovenskej filharmónii od 10,30 – 13,00 h

21. júna od 10,30 – 13,00 hod,  v rámci Svetového dňa hudby,  pozývame všetkých milovníkov  hudby do priestorov Slovenskej filharmónie. Bezplatne môžete navštíviť skúšku symfonického koncertu, na ktorej sa Slovenská filharmónia predstaví pod taktovkou  skladateľa,  dirigenta, klavírneho virtuóza, aranžéra a publicistu Petra Breinera.

Zajtra doobeda máte možnosť prísť do zrekonštruovaných priestorov Koncertnej siene a nasýtiť sa hudbou.  Ako sa pripravuje koncert? Čo hovorí dirigent orchestrálnym hráčom? Aj toto zažijete zajtra v bratislavskej REDUTE. Začneme v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie o 10,30 h.

Slovenská filharmónia

Peter Breiner dirigent

Peter Breiner: SROWMAAM

Modest Petrovič Musorgskij: Obrázky z výstavy (arr. P. Breiner)

————————————————————————————————————————————

V stredu 21. júna sa uskutoční Sviatok hudby (doteraz známy ako Noc hudby). Podujatie iniciovalo Hudobné centrum na základe inšpirácie medzinárodne etablovaného Fête de la Musique, ktorý bol po prvýkrát vyhlásený vo Francúzsku v roku 1982. K iniciatíve sa pripojili viacerí  organizátori kultúrnych udalostí rozličných štýlov či žánrov, ako aj samotní interpreti. Pod hlavičku Sviatku hudby sú zahrnuté hudobné podujatia na celom Slovensku, ktoré sa uskutočnia v tento deň.

O všetkých plánovaných podujatiach sa dozviete tu:

http://hc.sk/projekt/noc-hudby/koncerty/