Slovenský komorný orchester uvedie koncert v Slovenskej filharmónii a v Paríži

SKO

V nedeľu 27. novembra sa uskutočnil v Malej sále Slovenskej filharmónie druhý koncert cyklu SKO o 16.00. O pár dní neskôr, vo štvrtok 1. decembra odcestujú členovia komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom a harfistkou SF Katarínou Turnerovou na umelecký zájazd do Francúzska.

Na úvod nedeľného popoludnia zaznel Koncert pre sláčikový orchester Nina Rotu, autora hudby k viacerým Felliniho a  Viscontiho filmom. Nasledovala Suita pre sláčikový orchester anglického skladateľa Johna Ruttera a koncert uzavrela Palladio pre sláčikový orchester Karla Jenkinsa z Walesu.

Slovenský komorný orchester odcestuje vo štvrtok 1. decembra na umelecký zájazd do Paríža. Vianočný koncert v ich interpretácii zaznie v piatok 2. decembra  v najstaršom parížskom kostole Saint-Germain-des-Prés o 20.30. Na programe zaznejú diela Charpentiera, Kussera, Gounoda, Masseneta či Janáčka. Nebude chýbať Musica slovaca Ilju Zeljenku a Cantica slovaca Ladislava Kupkoviča. Na záver koncertu je na programe výber Kolied v úprave E. Zámečníka. Koncert sa uskutoční v spolupráci so Slovenským inštitútom v Paríži.