Slovenská filharmónia pod taktovkou Christiana Bendu

BENDA

Vo štvrtok 18. februára sa v bratislavskej Redute uskutoční štvrtý koncert Populárneho cyklu C. Slovenská filharmónia sa v tomto týždni predstaví pod taktovkou Christiana Bendu, potomka slávnej hudobníckej rodiny. Koncert otvorí predohra Franza SchubertaDer Teufel als Hydraulicus D.4, ktorú skladateľ skomponoval v roku 1812 ako pätnásťročný. Predohru vystrieda dielo Le portrait musical de la nature dnes neznámeho skladateľa Justina Heinricha Knechta (1752-1817)
. Rodák z Biberachu neďaleko Stuttgartu prijal roku 1792 miesto organistu v Kostole sv. Martina. Z jeho orchestrálnych skladieb zaslúženú pozornosť vzbudzuje skladba Le Portrait musical de la nature. Po dramaturgických novinkách zaznie na koncerte obľúbená Symfónia č. 6 F dur, op. 68 Pastorálna Ludwiga van Beethovena.
Na štvrtkovom koncerte budú opäť účinkovať v sláčikovej sekcii Slovenskej filharmónie štyria poslucháči bratislavského Konzervatória, ktorí v rámci dohody o spolupráci medzi oboma inštitúciami absolvujú s naším telesom svoju premiérovú orchestrálnu prax. Poslucháčov Konzervatória, na túto náročnú prácu pripravuje prof. Jozef Bobko.
Koncert začne o 19-tej.