Organistka Monika Melcová v bratislavskej REDUTE

melos_etos_2013_20

Na organovom koncerte Ciaconna v priereze storočí opäť privítame v Slovenskej filharmónii  výnimočnú slovenskú organistku pôsobiacu v zahraničí  Moniku Melcovú. Koncert sa uskutoční v nedeľu 2. júna sa o 16-tej.

Absolventka Konzervatória v Košiciach Monika Melcová pokračovala v štúdiu na Universität fűr Musik und darstellende Kunst vo Viedni, po jeho ukončení v roku 1999 pokračovala na Conservatoire National Supérieur de Musique v Paríži. Je nositeľkou mnohých ocenení a pravidelne koncertuje v Paríži, v Chapelle Royale v Granade a v ďalších chrámoch. Venuje sa aj pedagogickej činnosti. Organovú hudbu nahrávala pre množstvo vydavateľstiev a rádií, medzi iným i pre Radio France Musique, NHK Tokyo, Slovenský rozhlas, ORF Wien.

Svoje interpretačné umenie predvedie na kráľovskom nástroji v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý patrí k najväčším píšťalovým organom na Slovensku. Inšpiratívny repertoár  využije bohatú škálu zvukových možností organa firmy Rieger Orgelbau z Rakúska.