Koncert FRANCÚZSKA HUDBA v priamom prenose na Hviezdoslavovom námestí

Slovenská filharmónia a mestská časť Bratislava-Staré Mesto pozývajú sledovať štvrtkový  koncert  (27. februára  o 19.00) na Hviezdoslavovo námestie.  Koncert  Slovenskej filharmónie bude  prenášaný v priamom prenose na veľkoplošnej obrazovke Starého Mesta.

Milí Bratislavčania, po úspešnom uvedení Silvestrovského koncertu Slovenskej filharmónie  na veľkoplošnej obrazovke na Hviezdoslavovom námestí  vás pozývame sledovať koncert Slovenskej filharmónie, Slovenského filharmonického zboru  (zbormajster Jozef Chabroň) pod taktovkou šarmantného šéfdirigenta Emmanuela Villauma. Na koncerte zaznejú diela francúzskych skladateľov. Sólistami večera sú poprední klavírni virtuózi – Eugen Indjič  a Marian Lapšanský. Koncert bude prenášaný v spolupráci s mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto v priamom prenose na veľkoplošnú obrazovku na Hviezdoslavovom námestí  od 19.00 hod.

Záverečný februárový  koncert pod taktovkou Emmanuela Villauma  vo štvrtok  27. februára ponúkne návštevníkom v bratislavskej Redute  a divákom na Hviezdoslavovom námestí výsostne francúzsky program, repertoárovú doménu šéfdirigenta nášho orchestra. Prvá polovica bude patriť dvom dielam majstrov Parížskej šestky – Letné pastorále Arthura Honnegera a Koncert pre dva klavíry a orchester d mol FP 61 Francisa Poulenca. Sólové party  zaznejú v interpretácii dvoch klavírnych virtuózov – Mariana Lapšanského, generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie  a Eugena Indjiča. V druhej polovici koncertu zaznie Daphnis a Chloée Maurice Ravela. Hudbu k baletu Dafnis a Chloé si u Ravela objednal Sergej Ďagilev, slávny ruský choreograf.  Premiéra baletu sa konala roku 1912. Dielo plné impresionistickej farebnosti zaznie v interpretácii orchestra Slovenská filharmónia a Slovenského filharmonického zboru.

Po odohraní šiestich februárových koncertov v bratislavskej Redute odcestuje orchester Slovenská filharmónia a šéfdirigent Emmanuel Villuame v piatok 28. februára na zahraničný umelecký zájazd do Ománu, kde spoločne uvedú Galakoncert operných árii (2. marca ) so  svetoznámou ruskou mezzosopranistkou Olgou Borodinou.

Emmanuel Villaume bude v bratislavskej Redute  dirigovať ďalšie koncerty 65. sezóny  – 6. , 7. a 15. ,  16. mája.

Maestro Villaume pricestoval v mesiaci február  do Bratislavy po hosťovaní vo  Veľkej Británii, kde počas januára uviedol sedem predstavní opery Manon J. Masseneta v slávnej londýnskej Covent Garden. Od tejto koncertnej sezóny zastáva Emmanuel  Villaume post hudobného riaditeľa v opere Dallas / Winspear Opera House. V Európe pokračuje na poste  šéfdirigenta iba v Slovenskej filharmónii. Jeho dirigentské umenie sme si v Bratislave naplno vychutnali v mesiaci február, kedy s orchestrom Slovenská filharmónia uviedol  tri dvojice koncertov – vo štvrtok a piatok 13. a 14. februára, 20. a 21. februára a v stredu a vo štvrtok 26. a 27. februára. Do konca roka 2014 ho čakajú koncerty a operné predstavenia v Ománe, New Yorku, Ľubľane, Bratislave (máj 2014) , Ríme a Dallase.