Klavír a klaviristi v Malej sále Slovenskej filharmónie

Adam Skoumal foto

V utorok 19. júna sa v Malej sále Slovenskej filharmónie uskutoční záverečný   koncert cyklu Klavír a klaviristi, ktorý je zároveň posledným koncertom  69. sezóny SF. Predstaví sa na ňom ADAM SKOUMAL, popredný český klavirista a skladateľ.  V jeho interpretácii zaznejú diela Domenica Scarlattiho, Josepha Haydna, Fryderyka Chopina, Antonína Dvořáka, Leoša Janáčka a vlastné kompozície pre klavír.

Adam Skoumal študoval na konzervatóriu v Prahe u Evy Boguniovej a na Akadémii múzických umení v Prahe u Jana Panenku a Petra Toperczera. Ako štipendista študoval aj na Southern Methodist University v Dallase a na Manhattan School of Music v New Yorku (pod vedením Ruth Laredo). Počas štúdií sa zúčastnil na viacerých majstrovských kurzoch, napr. s Lazarom Bermanom, Andrásom Schiffom, Philippom Entremontom, Eugenom Indjicom a Marianom Lapšanským.

Ako sólista vystupoval s väčšinou českých orchestrov a mnohými  európskymi orchestrami. V minulých rokoch sa predstavil v cykloch Českej filharmónie, Symfonického orchestra hl. m. Prahy FOK, PKF – Prague Philharmonia, Plzenskej filharmónie, Karlovarského symfonického orchestra, na festivaloch Pražská jar, Moravský podzim, Janáčkov Máj, Concentus Moraviae, Lípa Musica a uskutočnil aj viaceré zahraničné koncerty s orchestrom pražského Národného divadla.

 

Koncert sa začne o 19.00 h.