Slovenský komorný orchester

Suita z Holbergových čias, op. 40
Malá serenáda pre sláčikový orchester, op. 12
Theatre Suite (premiéra)
Koncert pre altový saxofón, trúbku a sláčikový orchester

Bezbariérový vstup do Stĺpovej siene je zabezpečený zo služobného vchodu SF – Medená ul. č. 3

Suity i serenády sú obľúbenými hudobnými formami barokových a klasicistických majstrov. Do dávnych barokových čias sa koncom 19. storočia vnoril aj Edward Grieg v jeho pôvabnej suite na počesť nórsko-dánskeho dramatika Ludviga Holberga, rivala slávneho Moliéra. Švédsky skladateľ Lars-Erik Larsson rešpektoval tradíciu 19. storočia, jeho hudba je neoromatická s osobitou harmonizáciou a melodickým frázovaním, čím je ľahko rozoznateľná. Moderný náhľad na problematiku suitovej formy bude v sebe s veľkou pravdepodobnosťou ukrývať Theatre Suite, nové dielo Ľubice Čekovskej. Francúzsky šarm neoklasickej školy má Koncert pedagóga Parížskeho konzervatória Jean Riviera. Altový saxofón a trúbka nie sú zvyčajnou kombináciou koncertných nástrojov. Vitálnych, rytmicky členitých i melodicky pôvabných partov sa zhostia poprední slovenskí umelci, ktorým je blízka klasika i džez. Po boku vedúceho a zakladateľa swingového orchestra Fats Jazz Band, multiinštrumentalistu Ladislava Fančoviča, sa predstaví prvý trubkár orchestra Slovenská filharmónia Ľubomír Kamenský.