Veľkonočné koncerty v bratislavskej Redute

39 SF SKO Dom sv Martina 28 05 2017 © jan.f.lukas

Apríl ponúkne veľa hudobných zážitkov. Pripravená je séria Veľkonočných koncertov v Slovenskej filharmónii a Katedrále sv. Martina. 

Mimoriadnou udalosťou bude recitál vynikajúcej slovensko-švajčiarskej organistky Zuzany Ferjenčíkovej, ktorá  spolu s recitátorom  Štefanom  Bučkom uvedie  cyklus Krížová cesta od Marcela Duprého. Štrnásť epizód utrpenia Ježiša Krista a jeho vykúpenia je zdrojom mnohých technických a zvukových efektov kráľovského nástroja. Koncert sa bude konať v nedeľu 7. apríla 16,00 v Koncertnej sieni SF.
Na koncert pozýva vo videopozvánke organistka Zuzana Ferjenčíková.

Slovenský komorný orchester už tradične  v rámci cyklu Hudba v chrámoch  uvádza dielo Josepha Haydna Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži , ktoré autor začal komponovať  v roku 1785 na podnet predstaveného katedrály Santa Cueva v juhošpanielskom meste Cádize.Už počas Haydnovho života sa stal tento opus jedným z jeho najslávnejších diel. Koncert v Katedrále sv. Martina sa usktuoční v nedeľu 14. apríla15.00.

Typicky veľkonočný program, Caldarove oratórium Magdaléna pri nohách Krista, prinesie koncert mladého súboru Il Cuore Barocco, ktorý v predchádzajúcej sezóne „zahviezdil“ v koncerte z diel Charpentiera. Party Lásky nebeskej a Lásky pozemskej stvárnia dvaja kontratenori, ktorí sú hosťami projektu: Andrew Hallock a Armin Gramer. Koncert sa uskutoční v utorok 16. apríla v Malej sále SF.

Do obdobia pred Veľkou nocou sme zaradili aj  symfonicko-vokálny koncert, zostavený z duchovnej tvorby J. S. Bacha, F. Mendelssohna Bartholdyho, J. Brahmsa, G. Faurého …, na ktorom bude herec Juraj Kukura čítať výňatky z Biblie. Koncert Slovenskej filharmónieSlovenského filharmonického zboru zaznie v naštudovaní Rastislava Štúra, stáleho hosťujúceho dirigenta SF. Mimoriadny koncert je na programe v stredu 17. 4. 2019.
Na koncert pozýva vo videopozvánke dramaturg koncertu Ivan Marton.