Mahlerova Symfónia tisícov so Slovenským filharmonickým zborom

0cdce34e-fef0-41d1-bf03-f942fd6a09ec

nedeľu 17. decembra zaznie vo viedenskom Musikvereine monumentálna  Symfónia č. 8 Es dur Gustava Mahlera.Toto veľkolepé vokálno – inštrumentálne dielo „Symfónia tisícov“ je uvádzaná pre svoje obsadenie /orchester, dva miešané zbory, jeden detský zbor, osem sólistov / len zriedka. Vo Viedni ho uvedie mladý kolumbijský  dirigent Andrés Orozco-Estrada , absolvent Viedenskej hudobnej akadémie, terajší  šéfdirigent  Radio Symphony Orchestra  Frankfurt, Hudobný riaditeľ Houston Symphony a hosťujúci dirigent Londýnskej filharmónie. Vo veľkom aparáte umelcov  -   Tonkünstler-Orchester Niederösterreich, Wiener  Singverein , Gumpoldskirchner Spatzen, sólisti je aj Slovenský filharmonický zbor pod vedením zbormajstra Jozefa Chabroňa. Koncerty sa uskutočnia  vo viedenskom  Musikvereinenedeľu 17. decembra, v utorok 19. a v stredu 20. decembra. pondelok 18. decembra je na programe Mahlerova 8. symfónia v rakúskom St.  Pőltene.