Vypočujte si novú epizódu podcastu filharmonici. Hostkou Kataríny Koreckej je slovenská sopranistka Slávka Zámečníková, sólistka Viedenskej štátnej opery

IMG-20240322-WA0008(1)

         •  Podcasty sú dostupné na platforme Spotify. Odkaz na podcast je sprístupnený aj na stránke filharmonia.sk – na pravej lište.

Slávka Zámečníková sa v  Slovenskej filharmónii  predstaví  vo štvrtok piatok 4. a 5. apríla 19.00 pod taktovkou svetovo uznávaného slovenského dirigenta s medzinárodným renomé Juraja Valčuhu. V jej interpretácii zaznejú Štyri posledné piesne Richarda Straussa.

Slávka Zámečníková zaznamenala raketový štart na svetové operné i koncertné pódia a momentálne patrí medzi najväčšie operné nádeje. Od septembra 2020 je centrom jej pôsobenia Viedenská štátna opera, kde okrem iného aktuálne stvárňuje postavu Sophie  v opere Richarda Straussa Gavalier s ružou. V Slovenskej filharmónii sa predstaví  vo štvrtok piatok 4.a 5. apríla 19.00 pod taktovkou svetovo uznávaného slovenského dirigenta s medzinárodným renomé Juraja Valčuhu.  Hudobný riaditeľ Houston Symphony bude hosťom 75. sezóny  po druhýkrát, po mimoriadne úspešnom marcovom uvedení tretej symfónie Gustava Mahlera. V interpretácii Slávky Zámečníkovej zaznejú Štyri posledné piesne Richarda Straussa, meditatívny opus, ktorý si starší návštevníci Slovenskej filharmónie pamätajú z nezabudnuteľného koncertu Lucie Poppovej po Novembri 1989, či z Bratislavských hudobných slávností 2006, keď zaznel v interpretácii Gabriely Beňačkovej. Cyklus štyroch piesní pre soprán a orchester je jedným z vrcholných diel skladateľa, ktoré skomponoval ako 84 ročný v roku 1948 vo Švajčiarsku, kde sa usadil so svojou manželkou po 2. svetovej vojne, zatiaľ čo úvodné Interlúdium z opery Intermezzo vzniklo o desiatky rokov skôr. V naštudovaní Juraja Valčuhu, čerstvého držiteľa Radu Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenska v oblasti kultúry a umenia, ako aj za mimoriadne šírenie dobrého mena SR v zahraničí, zaznie v druhej polovici programu Čajkovského šiesta symfónia Patetická.