Slovenský filharmonický zbor na umeleckom zájazde v Rakúsku a Čechách

68 SF foto zboru 19 11 2015 © Jan Lukas

Členovia Slovenského filharmonického zboru so zbormajstrom Jozefom Chabroňom a manažérkou Marianou Kuškovou dnes odcestovali na umelecký zájazd do Rakúska. Vystúpia  na  hudobnom festivale Musik-Festival Grafenegg. Spoločne s členmi Tonkünstler-Orchester Niederösterreich a sólistami – Alžbeta Poláčková, soprán, Lucie Hilscherová, alt,  Carlos Cardoso, tenor a Jozef Benci, bas  pod taktovkou Marka Šedivého uvedú Rekviem op. 89 Antonína Dvořáka, ktoré patrí spolu s Berliozovým či Verdiho Rekviem k umelecky najpresvedčivejším a najvrúcnejším romantickým skladbám svojho druhu. Neviaže sa na nijakú konkrétnu osobu či udalosť, je však výrazom hlbokej viery autora, jeho pokory a duchovnosti. Koncert sa uskutoční  v sobotu 21. septembra  v Grafeneggu o 18,30 h a v nedeľuutorok vo viedenskom Musikvereine.

Po návrate z Rakúska odcestuje Slovenský filharmonický zbor do Plzne. Účinkovať bude spolu s Plzeňskou filharmóniou  na abonentnom koncerte 100. sezóny. Na programe zaznie Missa solemnis D dur, op. 123 Ludwiga van Beethovena v naštudovaní  Ronalda Zollmana.  Sólistami večera budú Marie Fajtová, soprán, Markéta Cukrová,  alt, Jaroslav Březina, tenor a Jozef Benci, bas. Koncert sa uskutoční v Mešťanskej besede v Plzni o 19.00 h.