Slovenská filharmónia, Bratislavský chlapčenský zbor

Vianočný koncert


20. 12. 2021 (Pondelok) o 19:00, Bratislavský chlapčenský zbor, M Mimoriadne koncerty
Koncertná sieň SF,
Vstupenky Kúpiť online Cena: 30, 25 € Koncert sa koná v režime OTP*

OZNAM
Vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu je počet miest na koncertoch limitovaný a časť vstupeniek je blokovaná. Vždy v piatok uvoľňujeme do predaja vstupenky na koncerty nasledujúceho týždňa v zmysle aktuálneho covid automatu a kultúrneho semafora. Dopredaj vstupeniek je možný v pokladnici SF a online na navstevnik.sk.
Ďakujeme za porozumenie a tešíme sa na váš potlesk!

Slovenská filharmónia
Bratislavský chlapčenský zbor
Rastislav Štúr 
dirigent
Magdaléna Rovňáková zbormajsterka
Gabriel Rovňák ml. zbormajster
Michaela Šebestová mezzosoprán
Latinský hymnus Adeste fideles
Trad. Zmes vianočných kolied (upr. Zdeněk Macháček)
Vianočná koleda
Dnešný deň sa radujme (upr. Ľubica Čekovská)
Franz Schubert Mille cherubini in coro, D. 498 (upr. Alois Melichar)
Vladimir Vavilov / Giulio Caccini Ave Maria
John Rutter For the beauty of the Earth
Johann von Herbeck Pueri concinite
César Franck Panis angelicus
Gabriel Fauré Cantique de St. Racine (upr. John Rutter)
Franz Xaver Gruber Tichá noc

Vianočné sviatky predstavujú v kolobehu života akýsi pevný bod, do ktorého každý ďalší rok, plný nových neistôt, prekvapení a výziev opäť s istotou vyústi. Je to obdobie, kedy sa opäť snažíme nájsť si viac času na svojich blízkych, na oddych, na to, čo nám prináša radosť a pokoj. Nielen ticho, pohrúženie sa do samého seba, ale i pekné veci, ktoré máme radi a dobre ich poznáme, to všetko nám môže prinášať vytúžený pokoj. Preto i tradičné koledy a obľúbené skladby od autorov komponujúcich naprieč štýlmi majú svoje neoddeliteľné miesto počas vianočných sviatkov.
Rastislav Štúr, dlhoročný šéfdirigent Opery SND, pravidelne spolupracuje aj so Slovenskou filharmóniou. Bratislavský chlapčenský zbor pod vedením dirigentky, zakladateľky i manažérky Magdalény Rovňákovej, nielen koncertuje doma i v zahraničí, ale i účinkuje a nahráva pre televíziu a film. Michaela Šebestová je stálou hosťujúcou sólistkou Opery SND i Štátnej opery v Banskej Bystrici a na svojom konte má viacero úspechov zo speváckych súťaží.

* Na základe Vyhlášky ÚVZ SR: OTP – očkovaní, testovaní (72 h PCR/LAMP test alebo 48 h Ag test), po prekonaní Covid-19 v určenej lehote (do 180 dní)