Mladý taliansky klavirista Filippo Gorini  bude hosťom Slovenskej filharmónie

gorini_filippo_foto_ernesto_casareto.jpg__500x480_q85_crop-smart_cropper-booking_detail-_subsampling-2

Koncertný cyklus Klavír a klaviristi Slovenskej filharmónie odštartuje recitál mladého talianskeho  virtuóza Filippa Goriniho.

Uskutoční sa v utorok 20. novembra . Filippo Gorini je držiteľom mnohých ocenení –  v máji 2018 získal   prestížne ocenenie Una vita nella musica giovani, ktoré udeľuje Teatro La Fenice. V roku 2017  Beethoven Ring v rámci festivalu Beethovenfest v Bonne a v roku 2016 ocenenie na festivale Young Euro Classic v Berlíne. V roku 2015 získal 1. cenu a cenu publika na súťaži International Telekom Beethoven Competition Bonn a v roku 2013 1. cenu na Súťaži G. Nejgauza na Moskovskom konzervatóriu. V Malej sále Slovenskej filharmónie zahrá Sedem fantázií, op. 116 Johannesa Brahmsa, Tri klavírne skladby, op. 11 Arnolda Schönberga a Sonátu pre klavír č. 21 B dur, D. 960 Franza Schuberta.

Koncert sa začne o 19.00 h.