Slovenská filharmónia odvysiela 30. apríla záznam Straussovej ELEKTRY pod taktovkou Juraja Valčuhu

Juraj Valčuha

Vo štvrtok 30. apríla 2020 pozývame sledovať našich priaznivcov záznam koncertného uvedenia jednodejstvovej opery Richarda Straussa Elektra podľa známej Sofoklovej tragédie. Záznam koncertu môžete sledovať o 19.00 na stránke stream.filharmonia.sk alebo sledujte hashtag #SlovakPhil.

Koncertné uvedenie Straussovho vrcholného diela zaznelo v bratislavskej Redute vôbec po prvýkrát 23. a 24. februára 2017. Hlavná postava krvilačnej Elektry, prahnúcej po pomste zaznela v interpretácii výnimočnej sopranistky Maidy Hundeling, ktorá v sezóne 2015/2016 debutovala v Metropolitnej opere v New Yorku a je pravidelnou hostkou Opery Slovenského národného divadla v Bratislave. Na pódiu sa predstavili mnohí ďalší sólisti – Mária Porubčinová, v úlohe Chrysothemis, Elektrinej sestry, Denisa Hamarová zaspievala part Klytaimnestry, Elektrinej matky, Jan Vacík, Peter Mikuláš a mnohí ďalší. Slovenská filharmónia, 24 členov Slovenského filharmonického zboru a sólisti uviedli toto mimoriadne náročné dielo pod taktovkou slovenského, medzinárodne renomovaného a mimoriadne rešpektovaného dirigenta Juraja Valčuhu.
Záznam uvedeného koncertu bol k dispozícii v hudobnom archíve SF na obmedzený čas. V týchto dňoch získala Slovenská filharmónia súhlas na jeho opätovné týždňové zverejnenie. Sledovať ho môžete od 30. apríla do štvrtka 7. mája 2020.

Fotografie z koncertov 23. a 24. februára 2017