Záverečný koncert Populárneho cyklu

20210603-Martinů-Šostakovič-Haydn-1920x1080

Vo štvrtok 3. júna sa Slovenská filharmónia predstaví pod taktovkou pravidelného hosťa koncertných sezón Leoša Svárovského. Sólistami večera budú dvaja mladí, mimoriadne talentovaní slovenskí interpreti – Stanislav Masaryk, ktorý od tejto sezóny zastáva post 1. trubkára Českej filharmónie a jeden z najvšestrannejších slovenských interpretov, klavirista Ladislav Fančovič. Spoločne uvedú Koncert pre klavír, trúbku a sláčikový orchester č. 1 c mol op. 35 Dmitrija Šostakoviča. Program doplní Sinfonietta La Jolla, H. 328 Bohuslava Martinů a Haydnova Symfónia č. 103 Es dur S Vírením tympanov, Hob. I:103.

Koncert sa začne o 19.00 h a platí prednostne pre držiteľov abonentiek Populárneho cyklu / C.    V priamom prenose ho odvysielame na stream.filharmonia.sk.

Pozrite si video pozvánku na koncert.

Na úvod koncertu zaznie Sinfonietta La Jolla, H. 328 pre komorný orchester od českého skladateľa Bohuslava Martinů. Vznikla na objednávku hudobnej spoločnosti v malom kalifornskom meste La Jolla, ktorá skladateľa v roku 1950 požiadala o melodickú a prístupnú kompozíciu. Sólistami večera budú dvaja mladí slovenskí interpreti – Stanislav Masaryk a Ladislav Fančovič. V ich interpretácii zaznie Koncert pre klavír, trúbku a sláčikový orchester č. 1 c mol, op. 35 Dmitrija Šostakoviča. Zaujímavosťou diela je použitie trúbky, ktorá často vystupuje v úlohe sarkastického komentátora hudobného diania v klavírnom parte. Koncert uzavrie Haydnova Symfónia č. 103 Es dur „S vírením tympanov“, Hob. I:103. Viaže sa  k druhej londýnskej ceste skladateľa.