VIDEOSTREAM / Online archív Slovenskej filharmónie

samsung-galaxy-s-iii-smartfon-telefon-clanok

Už jedenásty rok, od roku 2008 vám prinášame záznamy koncertov Slovenskej filharmónie. Ak nestihnete prísť na  ktorýkoľvek koncert sezóny, prípadne máte chuť vypočuť si ešte raz ten, ktorý ste navštívili v Slovenskej filharmónii, pozývame vás sledovať záznamy koncertov na našej  stránke – http://stream.filharmonia.sk/.
Na túto stránku sa pohodlne dostanete aj cez našu domovskú stránku www.filharmonia.sk / Koncerty online.
Videozáznamy koncertov v Slovenskej filharmónii pripravuje tím kolegov: Vašek Frkal – zvuk, svetlá, Stano Beňačka – kamery, zvuk, postprodukcia, svetlá, Marek Piaček – réžia, kamery, postprodukcia, Jozef Chabroň – réžia, Vašo Frkal ml. – kamery, zvuk, svetlá, Peter Gonda – streaming server admin – v skratke Streamboyz Team, ktorí pripravili aj tento nový , moderný dizajn stránky.
„Pripravili sme pre vás novú stránku s archívom koncertov Slovenskej filharmónie. Staršie koncerty v starom formáte nájdete zatiaľ v sekcii Archív.
Nové videá môžete konečne prehrávať aj na mobilných zariadeniach. Videá sú oproti starším konvertované do vyššieho rozlíšenia. Raz za čas vyberieme niektorý koncert a dáme ho k dispozícii na určitý čas vo Full HD rozlíšení, aby ste si mohli aj z domova vychutnať najmodernejšie technológie, ktoré v Slovenskej filharmónii máme.
Odteraz môžete naše záznamy sledovať aj na tabletoch a smartfónoch a dúfam, že túto možnosť aj využijete. Konečne bude v autobusoch znieť zo štupľov okrem hardrocku a rapu aj Mahlerova Deviata…“
Šéfdirigent SF Emmanuel Villaume o novej stránke hovorí:
„Sme veľmi hrdí, že Vás môžeme privítať na našej novej streamovej platforme. Počas uplynulých rokov sme mali s kolegami a poslucháčmi nádherné spomienky na muzicírovanie v našej krásnej Redute. Teraz si ich môžeme oživiť vďaka tejto webstránke, ktorá ich poskytuje vo vysokej kvalite zvuku a obrazu. Dúfame, že Vám bude ich sledovanie a počúvanie zážitkom tak, ako nám bolo zážitkom ich predvádzať naživo!“

http://stream.filharmonia.sk/