VIDEOSTREAM / Online archív Slovenskej filharmónie

samsung-galaxy-s-iii-smartfon-telefon-clanok

Od roku 2008 vám prinášame záznamy koncertov Slovenskej filharmónie. Ak nestihnete prísť na  ktorýkoľvek koncert sezóny, prípadne máte chuť vypočuť si ešte raz ten, ktorý ste navštívili v Slovenskej filharmónii, pozývame vás sledovať záznamy koncertov na našej  stránke – http://stream.filharmonia.sk/.
Na túto stránku sa pohodlne dostanete aj cez našu domovskú stránku www.filharmonia.sk / Koncerty online.
Videozáznamy koncertov v Slovenskej filharmónii pripravuje tím kolegov: Vašek Frkal – zvuk, svetlá, Stano Beňačka – kamery, zvuk, postprodukcia, svetlá, Marek Piaček – réžia, kamery, postprodukcia, Jozef Chabroň – réžia, Vašo Frkal ml. – kamery, zvuk, svetlá, Peter Gonda – streaming server admin – v skratke Streamboyz Team, ktorí pripravili aj tento nový , moderný dizajn stránky.
„Pripravili sme pre vás novú stránku s archívom koncertov Slovenskej filharmónie. Staršie koncerty v starom formáte nájdete zatiaľ v sekcii Archív.
Nové videá môžete konečne prehrávať aj na mobilných zariadeniach. Videá sú oproti starším konvertované do vyššieho rozlíšenia. Raz za čas vyberieme niektorý koncert a dáme ho k dispozícii na určitý čas vo Full HD rozlíšení, aby ste si mohli aj z domova vychutnať najmodernejšie technológie, ktoré v Slovenskej filharmónii máme.
Odteraz môžete naše záznamy sledovať aj na tabletoch a smartfónoch a dúfam, že túto možnosť aj využijete. Konečne bude v autobusoch znieť zo štupľov okrem hardrocku a rapu aj Mahlerova Deviata…“
Šéfdirigent SF Emmanuel Villaume o novej stránke hovorí:
„Sme veľmi hrdí, že Vás môžeme privítať na našej novej streamovej platforme. Počas uplynulých rokov sme mali s kolegami a poslucháčmi nádherné spomienky na muzicírovanie v našej krásnej Redute. Teraz si ich môžeme oživiť vďaka tejto webstránke, ktorá ich poskytuje vo vysokej kvalite zvuku a obrazu. Dúfame, že Vám bude ich sledovanie a počúvanie zážitkom tak, ako nám bolo zážitkom ich predvádzať naživo!“

http://stream.filharmonia.sk/