V septembri sa uskutoční 8. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela

Hummel_14_A5

Mladí klaviristi z rôznych kútov sveta sa stretnú v septembri v Bratislave a zabojujú o prvenstvo na 8. ročníku medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna Nepomuka Hummela. /14. – 20. september 2014/ Hummel, rodák z Bratislavy, študoval u Mozarta, Albrechtsbergera, Salieriho a Haydna. Počas svojho života bol považovaný za jedného z najväčších skladateľov a klaviristov Európy. Vynikol predovšetkým v oblasti virtuóznej klavírnej hudby.
Prezident súťaže a generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie Marian Lapšanský pred nadchádzajúcim ročníkom povedal: „ Osobitne ma teší, že si mladí umelci z rôznych krajín osvojili klavírnu tvorbu Johanna Nepomuka Hummela, našli si k nej vzťah a svojou interpretáciou prispievajú k čoraz väčšej popularite diela bratislavského majstra.”

Medzinárodná klavírna súťaž sa bude konať v bratislavskej Redute od nedele 14. do soboty 20. septembra.

Prvé tri kolá sa uskutočnia v Malej sále Slovenskej filharmónie a budú prístupné verejnosti ZDARMA .
1. kolo 14. – 16. september
2. kolo 17. – 18. september
3. kolo/ Finále 19. – 20. september

Finále a Slávnostné vyhlásenie laureátov, odovzdávanie cien a koncert víťazov sa uskutočnia v sobotu 20. septembra o 15.00 a 19.00 h v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Popoludní sa predstavia traja finalisti s orchestrom Slovenská filharmónia a stálym hosťujúcim dirigentom SF Rastislavom Štúrom. Zabojujú o prvenstvo, o ktorom rozhodne medzinárodná porota zložená z prestížnych klaviristov a pedagógov /predseda – Pavel Gililov Nemecko, členovia – Andrew Brownel, Spojené štáty americké, Hae Won Chang, Južná Kórea, Martin Kasík, Česká republika, Marian Lapšanský, Slovenská republika, Balázs Réti, Maďarsko a Marcel Štefko, Slovenská republika.

Vstupenky na sobotné slávnostné popoludnie a večer sú v predaji v Pokladnici Slovenskej filharmónie od 25. augusta.