Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024

Hummel-2024-300x250

Od  pondelka 9. do nedele 15. septembra 2024 sa v Slovenskej filharmónii v Bratislave uskutoční 11. ročník medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna Nepomuka Hummela, rodáka z Bratislavy.

Skladateľ študoval u Mozarta, Albrechtsbergera, Salieriho a Haydna. Počas svojho života  bol považovaný za jedného z najväčších skladateľov a klaviristov Európy. Ako skladateľ vynikol predovšetkým v oblasti virtuóznej klavírnej hudby. Klavírna súťaž zviditeľňuje dielo skladateľa,  napomáha aktívnemu pestovaniu jeho odkazu a podporuje kariéru pozoruhodných mladých klaviristov.  Tri kolá súťaže sa uskutočnia  v Malej sále Slovenskej filharmónie a budú prístupné pre  verejnosť.

Finále, koncert laureátov a vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v nedeľu 15. septembra o 15.00 v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Vstupenky na 15. 9. 2024 budú v predaji v Pokladnici SF.