Už tento týždeň príde do REDUTY 1400 školákov, cez víkend pozývame na koncert našich najmenších návštevníkov

piatok 29. novembra sa v Slovenskej filharmónii uskutoční úvodná Hudobná akadémia Slovenskej filharmónie. Školáci, ktorí sú prihlásení v 65. sezóne na  koncerty tohto cyklu  absolvujú počas sezóny štyri koncerty – jesenný, zimný, jarný a letný, na ktorom  získajú titul Akademik Slovenskej filharmónie. Koncerty Hudobnej akadémie sa konajú vo vybrané piatky v dvoch frekvenciách ( o 9.30 a 11.30) . Už tento piatok navštívi bratislavskú Redutu 1400 žiakov základných škôl.

Pre ostatných najmladších  návštevníkov je pripravený Rodinný koncert už tradične v sobotné popoludnie, ktorým bude sprevádzať moderátor Martin Vanek. Začneme o 16-tej.

Prvý koncert mimoriadne obľúbeného koncertného cyklu pre rodiny s deťmi otvoríme „symfonicky“…ale nie až tak úplne. J Na umeleckú spoluprácu sme si tentoraz prizvali jedinečné trojzoskupenie výnimočných umelcov: Palúch – Comendant – Ragan… Prvé slabiky ich mien vytvorili názov umeleckého tria PaCoRa, ktoré si za takmer 10 rokov svojej existencie našlo stále a neotrasiteľné (!) miesto najmä u tých, ktorí milujú prelínanie vážnej hudby s  inými hudobnými žánrami. Muzikantom tohto skvelého tria učaroval predovšetkým jazz a folklór. A ako to vyzerá, keď sa nesmrteľná klasika prepojí s folklórnymi a jazzovými inšpiráciami? Príďte na koncert a také hudobné prekvapenie, aké sme pre vás pripravili, ste ešte nezažili. Tešia sa na vás členovia Slovenskej filharmónie, PaCoRa-Triostály hosťujúci dirigent Slovenskej filharmónie Leoš Svárovský.