Utorkový komorný koncert v Malej sále opäť s návštevníkmi

index

V rámci cyklu Hudobná mozaika sa v utorok 18. januára 2022  predstavia v Malej sále SF dvaja poprední slovenskí interpreti -  flautistka Ivica Gabrišová a vyhľadávaný klavirista Maroš Klátik. Program večera je zostavený zo Sonát pre flautu a klavír viacerých autorov.

Na úvod zaznie Flautová sonáta gruzínskeho skladateľa Otara Taktakishviliho, autora niekoľkých opier, symfónií, klavírnych, husľových a violončelových koncertov. Skomponoval ju v  roku 1968.  Vystrieda ju Flautová sonáta  Bohuslava Martinů,  ktorá patrí medzi jeho najobľúbenejšie komorné diela. Český progresívny skladateľ 1. polovice 20. storočia Erwin Schulhoff je autorom podmanivej Flautovej sonáty s prvkami ľudovej hudby, impresionizmu i jazzu, ktorá bude nasledovať. Na záver zaznie expresívna  Sonáta pre flautu a klavír D dur, op. 94 Sergeja Prokofieva, ktorá sa preslávila vo verzii pre husle a klavír. Skladateľ ju vytvoril na návrh Davida Oistracha.

Koncert sa začne o 19.00.

Podľa aktuálnych nariadení organizujeme koncerty pre 50% kapacitu sál v režime OP. Vstupenky na koncerty sú v predaji v Pokladnici SF a na navstevnik.sk. Konajú sa za dodržania všetkých hygienických nariadení. V priestoroch Slovenskej filharmónie je nutné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom FFP2. V Pokladnici SF aj pri vstupe na koncert sa návštevník musí preukázať potvrdením o očkovaní alebo prekonaní ochorenia Covid-19.