Symfonické koncerty pod taktovkou Olivera Dohnányiho zaznejú opäť s návštevníkmi v Koncertnej sieni

oliver-von-dohnanyi-large

Slovenská filharmónia sa tento štvrtok a piatok 13. a 14. januára 2022 predstaví pod taktovkou Olivera Dohnányiho. Na základe aktuálnej Vyhlášky 2/2022 môžeme opäť otvoriť Koncertnú sieň pre našich abonentov a návštevníkov. Na koncerte môže byť prítomných 350 návštevníkov.

Koncerty  sa uskutočnia so zmeneným programom pre držiteľov abonentiek cyklu Hudba troch storočí D3, E3,  kombinovaných abonentiek a návštevníkov do obsadenia povolenej možnej kapacity 350 miest v Koncertnej sieni. 

nový program koncertu:

Slovenská filharmónia, dirigent Oliver Dohnányi,  Felix Mendelssohn Bartholdy: Symfónia č. 4 A dur „Talianska“, op. 90, Nikolaj Rimskij-Korsakov: Šeherezáda, symfonická suita, op. 35.

Pôvodne plánovaný titul Carmina burana Carla Orffa  sa prekladá na nový termín, ktorý dodatočne oznámime. Vstupenky zakúpené na koncerty 13. a 14. januára 2022 sú platné na tieto termíny  s pozmeneným programom koncertu.  Nebudú platiť na nové uvedenie titulu.

Piatkový koncert odvysielame  aj v priamom prenose na stream.filharmonia.sk. 

V prvej polovici koncertu zaznie Symfónia č. 4 A dur, op. 90 Talianska Felixa Mendelssohna Bartholdyho. Prvé náčrtky k Symfónii vznikli počas skladateľových ciest do tejto krajiny v rokoch 1829-31. z Ríma písal sestre Fanny: „Pri komponovaní Talianskej symfónie napredujem. Bude to najzábavnejšia skladba akú som kedy napísal, najmä v záverečnej časti.” Dielo dopísal v marci 1833 v Berlíne a o dva mesiace neskôr ho premiérovo sám dirigoval v Londýne. Nasledovať bude  virtuózna symfonická suita op. 35 Šeherezáda Nikolaja Rimského-Korsakova. Dielo  plné  náladovosti  a exotickej farebnosti  čerpá z orientálneho príbehu Tisíc a jednej noci. Program zaznie v naštudovaní Olivera Dohnányiho.

Koncerty sa uskutočnia v režime OP za dodržania všetkých hygienických nariadení. V priestoroch Slovenskej filharmónie je nutné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom FFP2 a v Pokladnici SF aj pri vstupe na koncert sa návštevník musí preukázať potvrdením o očkovaní alebo prekonaní ochorenia Covid-19.       V prípade, že nespĺňate aktuálne nariadenia – režim OP – môžete si uplatniť nárok na vrátenie vstupného v Pokladnici SF.