SPOLU na KONCERTY SF

images

Od pondelka 10.  do piatku 14. februára 2020 si môžete zakúpiť vstupenky na vybrané koncerty SF v AKCIÍ 1+1.

AKCIA sa koná v rámci Medzinárodného týždňa manželstva (10. – 14. 2. 2020).

Pokladnica Slovenskej filharmónie, Reduta, Nám. Eugena Suchoňa 1, Bratislava, otvorená Po: 9 – 14.00, Ut – Pia: 13.00 – 19.00.

Zakúpte si v rámci Medzinárodného týždňa manželstva (10. – 14. 2. 2020) vstupenku na koncert a druhú získate zdarma. Príďte spoločne na koncert do Slovenskej filharmónie.

Vstupenky 1+1 zdarma sa dajú zakúpiť iba priamo v Pokladnici SF na vybrané februárové koncerty :

Štvrtok 13. 2. 2020, Koncertná sieň SF o 19.00 /1. a 2. kategória / 13€ a 10€

V interpretácii Slovenskej filharmónie a Slovenského filharmonického zboru /Thomas Lang, zbormajster/  zaznie  jediné celovečerné oratórium Roberta Schumanna Raj a Peri pre sóla, zbor a orchester v naštudovaní  talianskeho dirigenta Fabrizia Venturu. Sólistami večera budú Ursula Langmayr, soprán / Peri, Johannes Czernin tenor / Rozprávač, Petra Nôtová soprán / Dievča, Jana Kurucová mezzosoprán / Anjel, Juraj Hollý tenor / Mladý muž, Aleš Jenis basbarytón / Gazna.

Piatok 21. 2. 2020, Koncertná sieň o 19.00 / 1. a 2. kategória / 11€ a 8€

V piatok 21. sa už tradične na samostatnom koncerte predstaví Slovenský filharmonický zbor pod taktovkou svojho zbormajstra Jozefa Chabroňa. Naša zborová jednotka si na Mimoriadny koncert prizvala tri  hosťujúce telesá -  spevácky zbor mesta Senica – Cantilena, Miešaný spevácky zbor Cantus a Spevácky zbor Tempus.

Nedeľa 23. 2. 2020, Koncertná sieň o 16.00/ 1. a 2. kategória / 8€ a 6€

V nedeľu 23. privítame opäť v Koncertnej sieni SF výnimočného maďarského organistu a improvizátora  Lászlóa Fassanga.  László Fassang je jedným z najvšestrannejších organistov svojej generácie. Štúdiá absolvoval na Univerzite Franza Liszta v Budapešti a na parížskom Konzervatóriu u Oliviera Latryho a Michela Bouvarda. Získal Zlatú medailu za improvizáciu na Medzinárodnej organovej súťaži v Calgary z roku 2002, Veľkú cenu za interpretáciu a Cenu publika na Medzinárodnej organovej súťaži v Chartres z roku 2004. Okrem kariéry špičkového klasického organistu sa preslávil ako výnimočným improvizátor v jazze a world music. Venuje sa aj hre na čembale, fortepiane, klavíri a hammond organe. Koncertuje po celom svete a zastáva významné pedagogické posty: organ vyučuje  na Univerzite Franza Liszta v Budapešti a ako nástupca Philippe Lefebvra učí improvizáciu na parížskom Konzervatóriu. Pravidelne zasadá v porotách medzinárodných súťaží. Nahrával pre rôzne hudobné vydavateľstvá v Maďarsku, Japonsku, Francúzsku a v Nemecku. V Paláci umení v Budapešti je umeleckým riaditeľom organových koncertov. Roku 2017 bol oslovený Pétrom Eötvösom pre naštudovanie sólového partu na hammond organe v skladbe Multiversum pre píšťalový organ, hammond organ a orchester.

Štvrtok 27. 2. 2020, Koncertná sieň o 19.00 / 1. a 2. kategória /13€ a 10€

Záverečná symfonická dvojica koncertov 27./28. bude patriť Danielovi Raiskinovi, rodákovi z Petrohradu, ktorý bude od sezóny 2020/2021  zastávať post šéfdirigenta Slovenskej filharmónie. Do svojho programu zaradil tentokrát 6. symfóniu Dmitrija Šostakoviča a rané dielo Hectora Berlioza, monumentálnu Messe solennelle  pre orchester, zbor a sólistov. Sólové party zaznejú v interpretácii sopranistky Lindy Ballovej, tenoristu Tomáša Juhása a basbarytonistu Sergeja Tolstova. Toto pomerne neznáme dielo bolo náhodne objavené v roku 1992  v Antverpách organistom  Kostola sv. Karla Boromejského.