Slovenský komorný orchester a Slovenský filharmonický zbor (zbormajster Jan Rozehnal) vystúpia v Košiciach

KHJ_socialna siet podklad

Telesá Slovenskej filharmónie vystúpia v týchto dňoch na 68. ročníku medzinárodného festivalu Košická hudobná jar, ktorý  sa uskutoční v termíne od 21. mája do 13. júna 2024.

Členovia Slovenského komorného orchestra (um. vedúci Ewald Danel)  sa predstavia na festivale vo štvrtok 23. mája 2024. „Slovenský komorný orchester koncertoval v rámci festivalu Košická hudobná jar naposledy v roku 2016. Som preto veľmi rada, že sa nám podarilo dohodnúť spoluprácu v aktuálnom ročníku. Program navrhoval umelecký vedúci komorného orchestra Ewald Danel. Obsahuje závažný opus slovenského skladateľa Jána Levoslava Bellu a diela Dvořáka a Bartóka sú reprezentatívnymi opusmi, v ktorých komorný súbor tohto typu dokáže naplno predviesť svoje kvality,“ hovorí o koncerte SKO  riaditeľkou ŠFK Lucia Potokárová.

Slovenský filharmonický zbor vystúpi na koncerte Bruckner 200. ktorý zaznie na festivale vo štvrtok 30. mája 2024. Naše teleso sa predstaví po boku Štátnej filharmónie Košice. Sólistami večera budú štyria sólisti –  sopranistka Olga Bezsmertna, mezzosopranistka Štěpánka Pučálková, tenorista Peter Berger a basista Tijl Faveyts. Program večera zostavený z diel Richarda Wagnera, Richarda Straussa a Antona Brucknera zaznie v naštudovaní Roberta Jindru, šéfdirigenta ŠFK.

Koncerty sa uskutočnia v košickom Dome umenia o 19.00.