Slovenská filharmónia odcestovala  na turné do Južnej Kórey

51 SF Pichler_Dami Kim 31 10 2018 © jan.f.lukas

Členovia Slovenskej filharmónie  uvedú počas umeleckého zájazdu, na ktorý odcestovali v stredu 7. novembra 2018 šesť koncertov, z nich jeden pre školákov. 

Slovenská filharmónia navštívi Južnú Kóreu po tretíkrát. Dva koncerty zaznejú   v hlavnom meste Soule. Turné bude pokračovať v mestách  Daegu,  Tongyeong a na najväčšom juhokórejskom ostrove Jeju. Po boku Filharmonikov sa predstaví kórejská huslistka Dami Kim, klavirista Chung Kyubin a sopranistka Yoo Soyung. Za dirigentským pultom sa budú striedať anglický dirigent Damian IorioGunter Pichler z Rakúska.

V interpretácii Slovenskej filharmónie zaznejú  tri programy zostavené z diel Gioachinna Rossiniho, Antonína Dvořáka, Johannesa Brahmsa, Emmericha KálmanaLudwiga van Beethovena.

Jeden z pripravených programov zaznel aj v Bratislave, na úvodnom koncerte Populárneho cyklu pod taktovkou rakúskeho  dirigenta  Güntera Pichlera,  zakladateľa slávneho  Alban Berg Quartett.  Bratislavskému publiku sa predstavila  vysoko oceňovaná mladá kórejská huslistka Dami Kim.

Na úvod koncertu zaznela obľúbená predohra k zriedka hrávanej opere Gioachinna Rossiniho Hodvábny rebrík (La scala di seta). Kórejská huslistka Dami Kim, držiteľka mnohých cien a vyznamenaní sa predstavila v jedinom Koncerte pre husle a orchester a mol, op. 53 Antonína Dvořáka, ktorý po prvýkrát vyšiel tlačou a  zaznel z koncertného pódia v roku 1883. Na záver koncertu zaznela obľúbená Symfónia č. 7 A dur, op. 92 Ludwiga van Beethovena.  Program koncertu sa zopakujem v Kóreištyroch koncertných sálach s kapacitou okolo 2000 divákov.

Slovenská filharmónia pricestuje do Bratislavy v nedeľu 18. novembra. Na najbližšiu dvojicu symfonických koncertov pozýva do bratislavskej Reduty vo štvrtok a piatok 22.23. novembra. Orchester sa predstaví spolu so Slovenským filharmonickým zborom pod taktovkou Juraja Valčuhu.