Slovenská filharmónia,  Lizz Wright a Dan Bárta otvoria jubilejný ročník festivalu One Day Jazz

19242997_1694482783898623_900527162977971097_o

Slovenská filharmónia vystúpi aj tento rok pod taktovkou Oskara Rózsu  v rámci 10. ročníka festivalu One Day Jazz.  Prvý festivalový večer sa presúva z areálu Bratislavského Hradu do priestorov Národného Tenisového Centra. O presune otváracieho koncertu z open air priestoru Hradu do indoorových priestorov NTC rozhodli organizátori. Dôvodom je nepriaznivá predpoveď počasia a príliš vysoké riziko búrok.

Hlavnou hviezdou  úvodného večera bude americká jazzová a gospelová speváčka Lizz Wright.  Uznávaná speváčka vo svojich vystúpeniach fúzuje jazz, gospel a blues s prvkami folk music. Na svojom konte má  od roku 2003  šesť sólových štúdiových albumov.
Ako sprievodná kapela vystúpi v NTC  americko – slovenský kvartet v zložení Kenny Banks – klávesy, Andrej Šeban – gitara, Reggie Washington – basa a Martin Valihora – bicie.

V prvý deň One Day Jazz Festivalu  sa návštevníci môžu tešiť aj na vystúpenie jednej z najuznávanejších osobností českej hudobnej scény, speváka Dana Bártu so svojim jazzovým projektom Illustratosphere. Piesne z tohto albumu v súčasnosti predstavuje na koncertoch v novom zložení s Martinom Valihorom za bicími. Inak to nebude ani na One Day Jazz Festivale. Illustratosphere  vystúpi v zložení Dan Bárta (spev), Filip Jelínek (klávesy, trombón, perkusie), Robert Balzar (kontrabas, basa), Martin Valihora (bicie) a Miroslav Chyška (gitara).

Koncert sa uskutoční v stredu 13. júna 2018.