Slovenská filharmónia a štyria poslucháči HTF-VŠMU v Bratislave

Robert Kružík

V stredu 19. februára sa v bratislavskej Redute uskutoční tretí koncert cyklu Junior – pre mladé publikum.   S orchestrom Slovenská filharmónia sa predstavia štyria talentovaní poslucháči HTF-VŠMU, víťazi viacerých interpretačných súťaží  – trombonista Matúš Krpelan, fagotista Daniel Gončarov, flautistka Klára Přecechtělová a klavirista Yunus Hermann. Sólisti a  Slovenská filharmónia vystúpia pod taktovkou Roberta Kružíka. 

Robert Kružík patrí k najmladšej generácii českých dirigentov. Štyri roky je stálym dirigentom Janáčkovej opery Národného divadla v Brne a už tretiu sezónu pôsobí aj v Národnom divadle moravskosliezskom v Ostrave. Od začiatku sezóny 2018/2019 je tiež stálym hosťujúcim dirigentom Filharmónie Brno.

V interpretácii Matúša Krpelana zaznie Concertino pre pozaunu a sláčikový orchester, op. 45 č. 7 švédskeho skladateľa Larsa-Erika Larssona, Daniel Gončarov,  rodák z ukrajinského  mesta Záporožie, sa na koncerte predstaví s  Témou s variáciami pre fagot a orchester litovského skladateľa Balysa Dvarionasa. Nasledovať bude Fantasie brillante sur Carmen pre flautu a orchester Françoisa Borna v úprave  Raymonda Guiota. Dielo  uvedie Klára Přecechtělová, rodáčka z  Přerova. V druhej polovici koncertu zaznie Koncert pre klavír a orchester č. 2 c mol, op. 18 Sergeja Rachmaninova, ktorý zaznie v interpretácii Yunusa Hermanna, ktorý  pochádza z Viedne.

Koncert začne o 18-tej.

Vstupenky sú v predaji v Pokladnici SF a tiež ONLINE na navstevnik.sk.