Organistka svetového mena Bernadetta Šuňavská v bratislavskej REDUTE

8J6A3938mz kopie  - kópia

V nedeľu 5. júna sa o 16-tej  uskutoční v poradí štvrtý  organový recitál, na ktorom sa predstaví  popredná slovenská organová virtuózka Bernadetta Šuňavská, pôsobiaca a žijúca v zahraničí.  Do programu koncertu zaradila  okrem pôvodných organových skladieb aj transkripcie diel klasickej hudby. Na programe zaznejú diela Suchoňa, Mozarta, Laukvika, Byrda, Francka a Stravinského.   Svoje interpretačné umenie predvedie na kráľovskom nástroji v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý patrí k najväčším píšťalovým organom na Slovensku. Inšpiratívny repertoár  využije bohatú škálu zvukových možností organa firmy Rieger Orgelbau z Rakúska.

Pokladnica Slovenskej filharmónie  bude   v Redute otvorená do pondelka  13. 6. 2016.  Vstupenky na posledný koncert sezóny  19. 06. 2016 v Katedrále sv. Martina si môžete zakúpiť hodinu pred koncertom v mieste jeho konania, alebo  online na www.filharmonia.sk, v sieťach Ticketportal a eventim.

Počas predsedníctva Slovenska v Rade Európy sa budova Reduty dočasne zmení na konferenčné centrum. V súvislosti s prípravou priestorov budú zmenené  aj otváracie hodiny a sídlo  pokladnice SF nasledovne – predaj ABONENTIEK na budúcu koncertnú sezónu SF 2016/2017 a vstupeniek na 52. ročník Bratislavských hudobných slávností  sa začne  22. 8. 2016 v historickej budove SND.