Reduta bude opäť plná detí

DSC_9311SF koncert mladež2-Cekovsky130510

piatok 6. júna  sa žiaci bratislavských základných škôl môžu tešiť na záverečnú Hudobnú akadémiu Slovenskej filharmónie. V sobotu popoludní pozývame na Rodinný koncert.  65.  sezóne navštevovalo Hudobnú akadémiu Slovenskej filharmónie 1400 mladých návštevníkov, ktorí si na poslednom zo štyroch koncertov  prevezmú diplomy a  odídu ako Akademici Slovenskej filharmónie.   Na poslednom stretnutí  ich čaká veľké prekvapenie. Okrem hudby, ktorú si vypočujú v interpretácii mladých umelcov, členov Symfonického orchestra Konzervatória v Bratislave pod taktovkou ich pedagóga a dirigenta Juraja Jartima im príbeh princeznej Rosamundy priblížia  členovia Bábkohereckého súboru Teatro Neline s umeleckou vedúcou Petronelou Dušovou. Smutný príbeh so šťastným koncom   zhudobnil Franz Schubert. Vyrozpráva ho  znalec hudby a moderátor  Martin Vanek.

Záverečná Hudobná akadémia Slovenskej filharmónie sa uskutoční v dvoch frekvenciách – o 9.3011.30 h.

Rodinný koncert v sobotné popoludnie

Ak tento školský rok nenavštevujete  Hudobnú akadémiu Slovenskej filharmónie a radi by ste hudobný príbeh princeznej Rosamundy spoznali, prídďte na Rodinný koncert so svojimi rodičmi alebo kamarátmi v sobotu 7. júna.  Začíname  o 16-tej.sobotné popoludnie nebude chýbať v bratislavskej Redute tomboladobrá nálada.  Všetci ste vítaní.