PREDAJ VSTUPENIEK / Bratislavské hudobné slávnosti 59. ročník 20. 9. – 6. 10. 2024

014 B Záverečný koncert 58 BHS foto A Trizuljak w

Vstupenky na jesenný festival Bratislavské hudobné slávnosti si zakúpite v Pokladnici SF a online od pondelka 20. mája 2024. 

 

Mimoriadny koncert BHS

Štvrtok 5. 9.   Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

19:30              The Cleveland Orchestra                                                   56.-   48.-  35.-

Franz Welser-Möst, dirigent  Víkingur Ólafsson, klavír                                   

Robert Schumann, Piotr Iľjič Čajkovskij                                        

Piatok 20.9.    Otvárací koncert 59. ročníka BHS

19:30              Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

                        Slovenská filharmónia                                                       30.-  22.-  15.-

Daniel Raiskin, dirigent   Roman Patkoló, kontrabas     

                        Alexander Moyzes, Nino Rota, Dmitrij Šostakovič                                   

                                                                     

Sobota 21. 9.  Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

19:30              Wiener Symphoniker                                                          56.-   48.-  35.-

Petr Popelka, dirigent      Anna Vinnitskaya, klavír

Piotr Iľjič Čajkovskij, Béla Bartók                                                                                                                          

Nedeľa 22. 9. Malá sála Slovenskej filharmónie

16:00              Komorný koncert z tvorby slovenských skladateľov

Mucha Quartet / Slovak Brass Quintet                            20.-                                                    

19:30              Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

                        Arménsky národný  symfonický orchester                       30.-  22.-  15.-

Eduard Topchjan, dirigent  Stanislav Masaryk, trúbka

Piotr Iľjič Čajkovskij, Alexander Aruťuňan, Sergej Rachmaninov 

                                  

Utorok 24.9.  Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

19:30              English Chamber Orchestra                                              36.-  28.-  20.- 

Kaspar Zehnder, dirigent     Colin Currie, perkusie

Joseph Haydn, James MacMillan,

Peter Maxwell Davis, Igor Stravinskij

 

Streda 25. 9.  Malá sála Slovenskej filharmónie

19:30              Komorný koncert                                                               

Ivan Ženatý, husle  Marian Lapšanský, klavír                 20.-                            

Antonín Dvořák, Johannes Brahms

              

Štvrtok 26. 9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

19:30              Slovenská filharmónia                                                        36.-  28.-  20.- 

Slovenský filharmonický zbor

Jaroslav Kyzlink, dirigent   Jan Rozehnal, zbormajster

                        Bedřich Smetana–Libuše, koncertné uvedenie opery    

 

Piatok 27. 9.  Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

19:30              Česká filharmónia                                                              56.-   48.-  35.-                

Semyon Bychkov, dirigent    Daniil Trifonov, klavír                              

Antonín Dvořák, Hector Berlioz                      

Sobota 28.9.   Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

19:30              Štátny komorný orchester Žilina                                     25.-  17.-  12.-

Spevácky zbor Lúčnica

Leoš Svárovský, dirigent   Elena Matušová, zbormajsterka

Teo Gertler, husle

Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart, Anton Zimmermann

 

Nedeľa 29. 9. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

16:00              Organový recitál                                                                

Iveta Apkalna                                                                      20.-                

19:30               Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie

                        Camerata Philharmonica Slovaca                                    20.-

                        Wolfgang Amadeus Mozart, Maurice Ravel, Bohuslav Martinů

                       

Utorok 1. 10. Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie

Slovenský komorný orchester

Ewalda Danel, um. vedúci    Ján Bogdan, violončelo        20.-

Alexander Moyzes, Pēteris Vasks, Antonín Dvořák

 

Streda 2.10.   Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

19:30              La Cetra, barokový orchester Bazilej                               36.-  28.-  20.- 

Magdaléna Kožená, mezzosoprán

Georg Friedrich Händel, Arcangello Corelli,

Alessandro Marcello, Francesco Maria Veracini  

 

Štvrtok 3.10. Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

19:30              Kórejský národný symfonický orchester                                     40.-  32.- 25.-         

David Reinland, dirigent      Sumi Jo, soprán

Gioachino Rossini, Gaetano Donizetti,

Vincenzo Bellini, Giseppe Verdi, Robert Schumann  

 

Piatok 4.10.   Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

19:30              Symfonický orchester mladých z Barcelony                    20.-  16.-  12.-

Carlos Checa, dirigent          Ilya Maximov, klavír

Eduard Toldrà, Sergej Rachmaninov,

Ruperto Chapí, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Manuel de Falla                                                                                                                                                          

Sobota 5.10.   Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

19:30              Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

Rastislav Štúr, dirigent                                                       25.-  17.-  12.-

Jevgenij Iršai, Anton Bruckner

Nedeľa 6.10.   Záverečný koncert 59. ročníka BHS

19:30              Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

                        Slovenská filharmónia  Slov. filhar. zbor                                    36.-  28.-  20.- 

Sylvain Cambreling, dirigent  Jan Rozehnal, zbormajster

                        Hector Berlioz

 

40% zľava pre dôchodcov, študentov a ŤZP

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.