Peter Breiner a Slovenská filharmónia

Peter-Breiner-NEW-4-Color-Credit-Gulnar-Samollova

Oslavy šesťdesiatky Petra Breinera vyvrcholia júnovými  koncertmi so Slovenskou filharmóniou v piešťanskom Dome umenia (22.6.2017) a v bratislavskej REDUTE (23.6.2017).

Jeden z najnahrávanejších hudobníkov na svete. Skladateľ, dirigent, klavírny virtuóz, aranžér a publicista.  Slovák s kanadským občianstvom žijúci v New Yorku.  Svetoobčan, neostýchajúci sa bez okolkov a bez servítky komentovať dianie nielen na našej rodnej hrudi. Jubilujúci Peter Breiner  (narodil sa 3. júla 1957 v Humennom)  sa v najbližších týždňoch predstaví slovenskému  publiku celou paletou svojho umenia.

Oslavy šesťdesiatky Petra Breinera vyvrcholia júnovými  koncertmi so Slovenskou filharmóniou. V premiére zaznie jeho  posledné orchestrálne dielo SROWMAAM, pre malý symfonický orchester.  Po ňom popredný predstaviteľ  ruskej pianistickej školy Pavel Gililov prednesie pod jubilantovou taktovkou sólový part Gershwinovej Rapsódie v modrom a na záver zaznejú v slovenskej premiére populárne Musorgského Obrázky z výstavy v monumentálnej Breinerovej úprave, ktorú BBC Radio 3 prednedávnom označilo za fascinujúcejšiu ako Ravelovu. Koncerty sa uskutočnia  22. júna v piešťanskom Dome umenia a 23. júna o 19.00 v bratislavskej Redute.