(Bez názvu)

oznam-abonentom

Vážení abonenti 72. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie,

v letných mesiacoch, pri spustení predaja abonentiek sme s nádejou hľadeli do nasledujúceho obdobia a verili, že pripravenú 72. sezónu Slovenskej filharmónie a jej všetky koncertné  cykly odštartujeme bez väčších zmien. Epidemiologická situácia sa však s príchodom jesene opäť začala zhoršovať a dnes sa pasujeme s druhou vlnou pandémie, s ktorou súvisia aj opatrenia pri organizovaní hromadných podujatí. My stojíme tesne pred úvodnými koncertmi  symfonických a komorných cyklov avšak v zmysle nariadenia Úradu verejného zdravotníctva zo dňa 14. 10. 2020 sú aktuálne všetky hromadné podujatia zrušené až do odvolania.  Keďže nemôžete prísť do koncertných sál, prídeme my k vám prostredníctvom online priestoru.

V  priamom prenose budeme vysielať symfonické a komorné koncerty, ktorých časy a programy budeme pravidelne zverejňovať na našej stránke www.filharmonia.sk.  Sledovať ich môžete na stream.filharmonia.sk alebo na našom facebooku. Takto zachováme kontinuitu našich podujatí a hudba bude znieť bez prestávky.

Milí abonenti, vážime si, že ste nám ostali verní a zakúpili  si abonentky na novú koncertnú sezónu. Mrzí nás, že situácia sa zhoršuje a nie je v našich silách zabezpečiť plynulý a bežný chod našich koncertov. Veríme, že vždy po náročnom období prichádza to dobré a že v nasledujúcich mesiacoch sa zmenia prísne nariadenia a podmienky pre hromadné podujatia budú priaznivejšie. Sme radi,  že  umelecký zážitok vám vieme ponúknuť prostredníctvom streamu, ale sme si zároveň vedomí, že ním nenahradíme živý kontakt s hudbou. Online koncerty spríjemnia vaše voľné chvíle, nie sú však náhradou za vaše zakúpené abonentné koncerty.

Náhrada alikvotnej čiastky z abonentiek za zrušené koncerty bez náhradného termínu bude zohľadnená pri výmene abonentiek na ďalšiu sezónu, prípadne bude možné jej vrátenie po poslednom koncerte vášho abonentného cyklu.

Členom našich telies bude chýbať  vaša prítomnosť a potlesk, ktorý je pre nich motiváciou, inšpiráciou a povzbudením. Veríme, že na spoločné stretnutia v Slovenskej filharmónii nebudeme čakať dlho.

Vážime si vašu dôveru, trpezlivosť a podporu počas týchto dní.

Ďakujeme za pochopenie aktuálnej situácie,

Slovenská filharmónia