Otváracie koncerty 68. sezóny SF

Sharon Kam 1

Otváracie koncerty Slovenskej filharmónie zaznejú vo štvrtok piatok 27. 28. októbra 19.00 h.  Slovenská filharmónia sa predstaví pod taktovkou  čínskeho dirigenta Muhaia Tanga

ktorý v rodnom Šanghaji vyštudoval konzervatórium. Skladbu a dirigovanie študoval na mníchovskej Musikhochschule. Vroku 1983 po prvýkrát s mimoriadnym úspechom dirigoval orchester Berlínskej filharmónie. Počas ďalších rokov spolupracoval a zastával post šéfdirigenta  mnohým svetovým orchestrom.  V súčasnosti je umeleckým riaditeľom šanghajskej Concert Hall. Sólistkou úvodných koncertov bude izraelská klarinetistka Sharon Kam, ktorá vo svojom obore patrí k absolútnym hviezdam. Debutovo sa na koncertnom pódiu predstavila ako 16 ročná pod taktovkou svetoznámeho Zubina  Mehtu. Na pódiu bratislavskej Reduty sa predstaví v sláčikovej verzii  Klarinetového  kvinteta B dur, op. 34 Carla Mariu von Webera. Koncert otvorí výber z baletnej suity Šľahačka op. 70 Richarda Straussa a na záver je na programe Symfónia č. 9 e mol Z Nového sveta, op. 95 Antonína Dvořáka. Koncerty začnú o 19.00 h.