Fenomenálny maďarský organista László Fassang vystúpi v Redute

560x350_14340_fassang_laszlo_es_vendegei_160317_01

Pri príležitosti sviatku Sv. Valentína ponúkame na Organový recitál možnosť zakúpenia 1+1 vstupenka ZDARMA
Zvýhodnené valentínske vstupenky je možné získať iba v pokladnici SF.Druhý organový recitál 67. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie sa uskutoční v bratislavskej Redute v nedeľu 14. februára o 16.00. Hosťom nedeľného popoludnia bude popredný maďarský organista, skladateľ a improvizátor László Fassang , víťaz najprestížnejších organových súťaží. László Fassang je jedným z najvšestrannejších organistov svojej generácie.

S vyznamenaním vyštudoval Hudobnú akadémiu Franza Liszta a Parížske konzervatórium. Už ako študent strávil v roku 2000 pobyt v Japonsku, kde bol domácim organistom v Sapporo Concert Hall. Medzi jeho najväčšie súťažné úspechy patrí zlatá medaila za improvizáciou a interpretáciu na súťaži v Calgary (2002), Hlavná cena a Cena publika na prestížnej súťaží v Chartres (2004). Umelec je aktívny aj pedagogicky. V súčasnosti pôsobí na Hudobnej akadémii F. Liszta v Budapešti a od roku 2014 vyučuje improvizáciu na Parížskom konzervatóriu. Je tiež pravidelným členom medzinárodných organových súťaží a koncertuje v Európe, Severnej Amerike a na Ďalekom východe. Zastáva tiež funkciu umeleckého riaditeľa organového koncertného cyklu v Palace of Arts v Budapešti. Za svoje úspechy získal v roku 2006 cenu Franza Liszta a v roku 2013 mu bola udelená Gramofon Award. S cieľom priviesť mladých umelcov i publikum ku kráse a bohatstvu organovej hudby prednáša a koncertuje po celom svete. Ako vynikajúci improvizátor s mimoriadnymi hráčskymi schopnosťami sa jeho záujem zameriava od hry na čembalo, cez klavír až po organ. Pravidelne hráva aj v klasických komorných zoskupeniach, ale aj na jazzových koncertoch.
Svoje interpretačné umenie predvedie na kráľovskom nástroji v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý patrí k najväčším píšťalovým organom na Slovensku. V interpretácii umelca si vypočujeme koncert s názvom Bach a tanec.