Operné hriešnice Dagmar Peckovej v Redute

Dagmar-Pecková-a-jej-album-Sinful-Women-Hriešnice

Česká mezzosopranistka svetového mena Dagmar Pecková sa v Slovenskej filharmónii predstaví s koncertom Operné hriešníce. Ide o výber diel z jej najnovšieho rovnomenného CD albumu Sinful Women” (Hriešnice), ktorý na jeseň 2014 natočila so Slovenskou filharmóniou pod taktovkou Aleksandra Markoviča v bratislavskej Redute.
Na koncerte zaznie zaujímavý výber árií hrdiniek – Márie Magdalény, Dalily, Medey, Kundry, Elektry či Salome, ktorých spoločným menovateľom je hriech. ,,Skoro všetky postavy môjho hlasového oboru sú hriešne” – hovorí Dagmar Pecková. Hriešnice zaznejú naživo v bratislavskej REDUTE vo štvrtok – 18. júna 2015 o 19-tej.
Dagmar Pecková sa narodila v Chrudimi, študovala na Štátnom konzervatóriu v Prahe. Niekoľko rokov bola členkou Staatsoper v Berlíne. Počas svojej kariéry sa predstavila na svetových operných a koncertných scénach ako napr. Bayerische Staatsoper, Carnegie Hall NewYork, Concertgebouw Amsterdam, Grand Théâtre de Genève, v Národnom divadle v Prahe, Opéra de Monte-Carlo, Opéra National de Paris, Opernhaus Zürich, Royal Opera Hause Covent Garden London, San Francisco Opera, Théâtre du Châtelet Paris, Teatro Sao Carlo v Lisabone, Wigmore Hall v Londýne atď. Opakovane vystupovala na hudobných festivaloch Salzburger Festspiele, Pražská jar, Edinburg International Festival. Spievala pod umeleckým vedením množstva významných dirigentov ako napr. Jirí Bělohlávek, Semyon Bychkov, Christoph von Dohnanyi, Vladimir Fedosejev, Kent Nagano, Fabio Luisi, Václav Neumann, Libor Pešek, Kyrill Petrenko, George Prêtre, Peter Schneider či Wolfgang Sawallisch.