Kto je to skladateľ?

str. 51  Martin Vanek

Úvodná  Hudobná akadémia  pre žiakov a Rodinný koncert pre všetky deti. Slovenská filharmónia pozýva v novembri na úvodné koncerty svojich najmladších a najmenších návštevníkov. V piatok doobeda o 9.30 a 11.30 sa uskutoční prvá Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v tejto koncertnej sezóne na toto podujatie prihlásili. V piatok 29. novembra  navštívi bratislavskú Redutu opäť 1400 žiakov.

Ak so školou Hudobnú akadémiu nenavštevujete, pozývame vás na prvý Rodinný koncert, s rovnakým programom, ktorý  sa uskutoční v Redute v sobotu 30. novembra o 16-tej.

Témou prvého koncertu je SKLADATEĽ. V bratislavskej Redute sa dozviete o ňom všetko. Kto je hudobný skladateľ? Možno viete a možno nie… Videli ste skladateľa na vlastné oči? Moderátor Martin Vanek vám v sobotu predstaví troch slovenských skladateľov: Juraja Jartima, Martina Petríka a Mariána Kittnera. Počúvať budete hudbu, ktorú  skomponovali a všetky skladby budete počuť úplne prví, zaznejú  v premiére.

Skladby Juraja Jartima, Martina Petríka a Mariána Kittnera  zaznejú v interpretácii členov Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom.

Začíname o 16.00 h.