Ponuka zvýhodneného vstupného pre členov KPSF na Slávnostný program 9. ročníka medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela.

9. medzinárodná klavírna súťaž J. N. Hummela

Slovenská filharmónia ponúka členom KPSF zľavnené vstupné na Slávnostný sobotný program 9. ročníka medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela.

Po predložení preukazu si môžu členovia KPSF na sobotné finále (23. septembra 2017) vyzdvihnúť vstupenku v Pokladnici SF ZDARMA
(vo všetky pracovné dni do 13-19, v sobotu od 15.00 h). Vstupenku je potrebné si VYZDVIHNÚŤ.

Informácie o podujatí
Tretí septembrový týždeň sa v Bratislave stretnú mladí klaviristi z rôznych kútov sveta a zabojujú o prvenstvo na 9. ročníku medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna Nepomuka Hummela.
Hummel, rodák z Bratislavy, študoval u Mozarta, Albrechtsbergera, Salieriho a Haydna. Počas svojho života ho považovali za jedného z najväčších skladateľov a klaviristov Európy. Vynikol predovšetkým v oblasti virtuóznej klavírnej hudby.
Prezident súťaže a generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie Marian Lapšanský pred nadchádzajúcim ročníkom povedal: „S potešením sledujem, že Hummelova tvorba sa teší rastúcej obľube medzi výkonnými umelcami či komornými súbormi a čoraz viac dirigentov si diela klasicistického majstra zaraďuje do svojho repertoáru. Skladateľovej hudbe sa intenzívne snažia vdýchnuť život najmä mladí klaviristi zo všetkých končín sveta“.

Medzinárodná klavírna súťaž sa koná v Redute od pondelka 18. septembra do soboty 23. septembra 2017.

Prvé tri kolá sa uskutočnia v Malej sále Slovenskej filharmónie a budú prístupné verejnosti ZDARMA.

  1. kolo 18. – 19. september 2017
  2. kolo 20. – 21. september 2017
  3. kolo 22. september 2017

Finále a Slávnostné vyhlásenie laureátov, odovzdávanie cien a koncert víťazov sa uskutočnia v sobotu 23. septembra o 16.00 a 19.00 h v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie.

Traja    finalisti sa predstavia v sobotné popoludnie s orchestrom Slovenská filharmónia a stálym hosťujúcim dirigentom SF Rastislavom Štúrom. Zabojujú o prvenstvo, o ktorom rozhodne medzinárodná porota zložená z prestížnych klaviristov a pedagógov /predseda – Pavel Gililov Nemecko, členovia – Andrea Bonatta, Taliansko, Eva Cahová, Slovenská republika, Martin Kasík, Česká republika, Marian Lapšanský, Slovenská republika, Eliso Virsaladze, Gruzínsko, Andrey Yaroshinsky, Rusko/.