Koncerty v Skalici a Piešťanoch

69 SF Godar 17 03 2016 © Jan Lukas

K záveru sezóny Slovenskej filharmónie už tradične patria aj koncerty našich telies v okolitých slovenských mestách. V najbližších dňoch sa orchester Slovenská filharmónia a Slovenský filharmonický zbor predstavia v Skalici a Piešťanoch.

V rámci Medzinárodného festivalu Divergencie 2016 – Večery komornej hudby v Skalici vystúpi na úvodnom koncerte festivalu opäť  Slovenská filharmónia , tentokrát spoločne so  Slovenským filharmonickým zborom / zbormajster Jozef Chabroň/ a stálym hosťujúcim dirigentom SF Rastislavom Štúrom. Sólistami prvého večera budú štyria operní speváci – Martina Masaryková, soprán, Petra Noskaiová, alt, Jozef Gráf, tenor a Tomáš Šelc, bas. Na programe zaznejú diela Mikuláša Schneidera-TrnavskéhoJubilate Deo a Domine non sum dignus a Nelsonova omša Josepha Haydna. Otvárací koncert festivalu sa uskutoční v nedeľu 12. júna v  Jezuitskom kostole16,00.

Túto sezónu jubilujúci Slovenský filharmonický zbor so zbormajstrom Jozefom Chabroňom vystúpi v Piešťanoch v pondelok 13. júna s koncertom  „Slovenský filharmonický zbor – 70 rokov“ .  Ako sólisti s našou prvou zborovou jednotkou vystúpia traja umelci – tenorista Pavol Oravec, harfistka Katarína Turnerová a organista Marek Štrbák.  Koncert sa koná v Dome umenia o 19,30 h.