V Slovenskej filharmónii pokračujú koncerty pre školákov aj rodiny

foto HASF, R

V piatok 19. januára 2018 sa v bratislavskej Redute uskutoční úvodná Hudobná akadémia Slovenskej filharmónie. Dve frekvencie koncertov navštívi aj v tejto sezóne 1400 prihlásených žiakov bratislavských a mimobratislavských základných škôl. V sobotu sa program zopakuje pre deti s rodičmi na populárnom Rodinnom koncerte, ktorý sa začne o 16,00 h a skončí sa obľúbenou tombolou.

Program prvého koncertu vystihuje jeho názov  Talent v hudbe. Čo je to talent a odkiaľ sa berie? Dá sa naučiť alebo sa s ním človek narodí? Dá sa nájsť a ako ho rozpoznáme? Odpovede na tieto otázky budeme hľadať s moderátorom a znalcom hudby Martinom Vanekom. Spoznáme aj viacerých talentových hudobníkov. Členovia Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom pozvali do bratislavskej Reduty štyroch mladých  huslistov   -  Tea Gertlera,  žiaka ZUŠ Ľudovíta Rajtera v Bratislave, Martinu Výbohovú, poslucháčku  bratislavského konzervatória a zároveň žiačku 9. ročníka ZŠFerdinanda Slezáka, tiežštudenta  Konzervatória v Bratislave  a súčasne  poslucháča  Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Posledným hosťom je husľový virtuóz  Dalibor Karvay,  ktorého poznáme z koncertných pódií od jeho útleho detstva.