Koncert bez publika – 28. apríla 2020 – Večer piesní

28. apríla 2020 Koncert bez publika – večer piesní

V utorok 28. apríla o 19.00 vás pozývame sledovať tretí koncert cyklu Koncerty bez publika. Predstavia sa na ňom talentovaní operní speváci najmladšej generácie – mezzosopranistky Katarína Porubanová, Andrea Pietrová a barytonista Adam Nádler, poslucháči HTF VŠMU, ktorí získali ocenenia z viacerých interpretačných súťaží a možnosť koncertovať na domácich operných a koncertných pódiách. V Koncertnej sieni SF vystúpia s klavírnym sprievodom Jany Nagy-Juhász.
Pozrite si videopozvánku na koncert bez publika 28. apríla 2020

Katarína Porubanová, Andrea Pietrová a Adam Nádler sú poslucháči Vysokej školy múzických umení, ktorej vokálna škola je pýchou slovenskej hudobnej kultúry už dlhé roky. Jej talentovaní študenti majú možnosť už počas štúdia spolupracovať s domácimi opernými a koncertnými domami. Hostia cyklu Koncertov bez publika majú za sebou tiež prvé významné úspechy: Katarína Porubanová debutovala ako Mercédès v Bizetovej Carmen v Štátnom divadle Košice (2018/2019). Adam Nádler je viacnásobným laureátom Medzinárodnej súťaže Antonína Dvořáka v Karlových Varoch a ako sólista spolupracuje na viacerých projektoch SND v Bratislave. Andrea Pietrová získala v roku 2017 Cenu absolútneho víťaza Medzikonzervatoriálnej súťaže v rámci Slovenska a v nadväznosti na toto ocenenie sa predstavila v rámci letného hudobného festivalu Viva Musica!

Program Koncertu bez publika je zostavený z výberu piesňových cyklov domácich a svetových skladateľov – Richarda Wagnera, Franza Liszta, Tibora Andrašovana, Jevgenija Iršaia, Frica Kafendu a Benjamina Brittena. Klavírneho sprievodu sa zhostí vynikajúca a skúsená komorná partnerka speváckych osobností Jana Nagy-Juhasz.

Slovenská filharmónia chce svojimi Koncertmi bez publika obohatiť ponuku kultúrneho vyžitia hudbymilovnej verejnosti počas pandémie koronavírusu, ale tiež podporiť umelcov, ktorých súčasné opatrenia pripravili o možnosť koncertovať. Teší nás, že prvé dva koncerty zaznamenali v online priestore záujem priaznivcov Slovenskej filharmónie – sledovalo ich okolo 3000 návštevníkov.

Tešíme sa na vás v Digitálnej koncertnej sieni Slovenskej filharmónie v utorok 28. apríla 2020 o 19.00.
Sledujte sekciu Koncerty online na www.filharmonia.sk, stránku stream.filharmonia.sk alebo na sociálnych sieťach: #SlovakPhil. Všetky koncerty zároveň ostávajú v archíve, takže sa k nim môžete kedykoľvek vrátiť.
Účinkujú:
Katarína Porubanová mezzosoprán
Adam Nádler barytón
Andrea Pietrová mezzosoprán
Jana Nagy-Juhasz klavír

Program:
Richard Wagner (1813 – 1883)
Wesendonck-Lieder, WWV 91 (výber)
Franz Liszt (1811 – 1886)
Wartburg-Lieder, S.345 (výber)
Es war ein König in Thule
Tibor Andrašovan (1917 – 2001)
Svitlo Slnko, cyklus piesní na cigánsku poéziu (výber)
Jevgenij Iršai (1951)
Lost Wor(l)ds – 4 songs on poems of Emily Dickinson (výber)
Frico Kafenda (1883 – 1963)
Tri piesne pre mužský hlas a klavír na básne J. Smreka (výber)
Nápis na dome
Benjamin Britten (1913 – 1976)
Cabaret Songs (výber)