Komorné utorky v bratislavskej Redute

BRE_9873mn kopie

V utorok 24. mája sa v rámci Komorných utorkov v Malej sále SF predstavia mladí interpreti zo zahraničia. Mladý holandský violončelista Bas Jongen ,  ktorý patrí k najvýraznejším talentom svojej generácie. Od roku  2010 študuje u Reinharda Latzko Hochschule für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Absolvoval množstvo majstrovských interpretačných kurzov.Je laureátom viacerých národných a medzinárodných hudobných súťaží. V roku 2012 nahrával CD v spolupráci s Holandskou národnou hudobnou inštrumentálnou nadáciou Bachove Suity pre sólové violončelo.  Bas Jongen hrá na mimoriadnom violončele Hendricka Jacobsa (Amsterdam, ± 1690), ktoré mu táto Nadácia zapožičala. V bratislavskej Redute vystúpi po boku klaviristky   Anny Magdaleny Kokits. Interpretka mala svoje prvé sólové vystúpenia už ako  desaťročná  s orchestrami Tonkünstler Orchester Niederösterreich a Moskovskími virtuózmi. Anna Magdalena Kokits sa venuje súčasnej hudbe a spolupracuje  s viacerými skladateľmi. V interpretácii dvoch mladých mimoriadne nadaných umelcov zaznejú diela Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna, Johannesa BrahmsaRicharda Straussa. Druhá polovica koncertu bude patriť čínskemu klaviristovi  Chen Guang, ktorý študoval na Konzervatóriu v Pekingu a na prestížnej Juilliard School v New Yorku. Chen Guang zaujal publikum mimoriadnou technickou zdatnosťou, hudobnou senzibilitou a charizmou. V jeho interpretácii zaznejú diela Roberta Schumanna a Sergeja Prokofieva. Koncert sa uskutoční o 19,00 h v spolupráci s  The International Holland Music Sessions.

Ludwig van Beethoven

12 variácií na Ein Mädchen oder Weibchen op. 66