Juraj Kukura číta Bibliu

stiahnuť

Vážení návštevníci,

zraky celého kultúrneho sveta sa v týchto chvíľach upierajú na francúzsku metropolu a na jeho ikonickú architektonickú pamiatku, katedrálu Notre-Dame, ktorú v uplynulých dňoch postihol a takmer zničil rozsiahly požiar.  Z celého sveta prichádzajú ponuky na pomoc pri obnove tejto drahocennej stavby.

Aj Slovenská filharmónia, ako najvýznamnejšia domáca kultúrna ustanovizeň, chce  v týchto pohnutých dňoch aspoň symbolicky vyjadriť svoju spoluúčasť s bratským francúzskym národom.
Preto dnešný predveľkonočný koncert venujeme spomienke na stredovekú katedrálu Notre-Dame v nádeji, že sa pamiatku v plnom rozsahu podarí obnoviť.

Slovenská filharmónia   

Do obdobia pred Veľkou nocou sme zaradili aj  symfonicko-vokálny koncert, zostavený z duchovnej tvorby viacerých skladateľov – J. S. Bacha, F. Mendelssohna Bartholdyho, J. Brahmsa, G. Faurého …, na ktorom bude herec Juraj Kukura čítať výňatky z Biblie.
Sólové vstupy zaznejú v interpretácii huslistky Zuzany Paštékovej, členky orchestra Slovenská filharmónia. Koncert Slovenskej filharmónie a Slovenského filharmonického zboru zaznie v naštudovaní Rastislava Štúra, stáleho hosťujúceho dirigenta SF. Réžia večera je v rukách Rastislava Balleka. Mimoriadny koncert je na programe v stredu 17. apríla v Koncertnej sieni SF o 19.00 h.