Jubilejná 10. Medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela sa blíži k záveru

10-JN-Hummel-piano-competition-Leo-de-Maria,-Kim-Sunah,-Robert-Bily-©-A.-Trizuljak-

Finále súťaže odvysielame v priamom prenose na stream.filharmonia.sk

V piatok 26. novembra 2021  pokračuje  v bratislavskej Redute 10. ročník Medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna  Nepomuka Hummela. Včera podvečer, po ukončení II. kola, medzinárodná porota vyhlásila mená troch zo štrnástich mladých interpretov, ktorí postupujú do III. kola súťaže.

 Do III. kola postúpili: Robert BÍLÝ, Česká republika, Sunah KIM, Južná Kórea, Leo de MARÍA, Španielsko

Čestné uznanie získali: Jan WACHOWSKI, Poľsko a Kaiwen ZHAO, Čína

Traja finalisti, Robert Bílý, Sunah KimLeo de Maria, sa dnes o 16.00 predstavia v Koncertnej sieni SF spolu s huslistom Jozefom Horváthom a violončelistom Borisom Bohó, členmi orchestra Slovenská filharmónia. V ich interpretácii budú znieť Hummelove klavírne triá. Priamy prenos komornej časti III. kola z Koncertnej siene Slovenskej filharmónie môžete sledovať od 16.00 na stream.filharmonia.sk.

Klavírne trio G dur, op. 35, Sunah KIM, Južná Kórea

Klavírne trio E dur, op. 83, Robert BÍLÝ, Česká republika,

Klavírne trio F dur, op. 22, Leo de MARÍA, Španielsko

Klavírna súťaž bude pokračovať v priestoroch Slovenskej filharmónie v sobotu  27. novembra. V interpretácii troch mladých finalistov a orchestra Slovenská filharmónia bude znieť Beethovenov Koncert pre klavír a orchester č. 4 G dur op. 58 pod taktovkou Rastislava Štúra. Finalisti zajtra popoludní zabojujú o prvenstvo, o ktorom rozhodne medzinárodná porota zložená s prestížnych klaviristov a pedagógov / predseda – Pavel Gililov, Nemecko, členovia – Eugen Indjič, Francúzsko/ USA, Ivo Kahánek, Česká republika, Marian Lapšanský, Slovenská republika, Marcel Štefko, Slovenská republika, Peter Pažický, Slovenská republika, Torleif Torgersen, Nórsko.  Víťazovi súťaže bude udelená Cena Národnej banky Slovenska.

Priamy prenos z koncertov môžete sledovať na stream.filharmonia.sk od 15.30.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuálne podľa najnovšej  vyhlášky, ktorá je platná od  štvrtka 25. novembra 2021,  nie je možné  navštevovať koncerty Slovenskej filharmónie do odvolania.

Ak máte zakúpené vstupenky na sobotu 27. novembra bude možné ich vrátiť v Pokladnici SF po znovuotvorení Pokladnice SF. Pokladnica SF bude v období lockdownu ZATVORENÁ.

V prípade, ak ste si zakúpili vstupenky prostredníctvom portálu Návštevník.sk, môžete požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom:

mailom na adrese vstupenky@filharmonia.sk.

K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. Takisto je potrebné aj doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum a číslo účtu platcu (celý IBAN). Platba bude prevedená na uvedené číslo účtu.