Hudobná mozaika s mladými hviezdami

gbc-romantic-duo-piano-violin-1-e1482874351656

V utorok 13. novembra sa  v Malej sále Slovenskej filharmónie uskutoční  úvodný koncert cyklu Hudobná mozaika v spolupráci s International Holland Music Sessions.  Návštevníkom koncertu sa predstavia  mladí špičkoví umelci – francúzsky klavirista  Ingmar Lazar, holandsko-francúzska husľová virtuózka Cosima Soulez Larivière, ktorú bude na klavíri sprevádzať japonská klaviristka Natsumi Ohno.  Koncert sa začne o 19.00 h. 

V rámci cyklu Hudobná mozaika, pozostávajúceho z prezentácie rozmanitých komorných zoskupení, patrí priestor štyroch koncertov už tradične mladým špičkovým interpretom, ktorých vystúpenia organizuje Slovenská filharmónia v spolupráci s International Holland Music Sessions (IHMS). Organizácia Holland Music Sessions  usporadúva majstrovské kurzy vedené poprednými umelcami súčasnosti pre laureátov najvýznamnejších svetových medzinárodných súťaží a následne organizuje ich koncertné turné  v popredných sálach Holandska vrátane Concertgebouw Amsterdam, ako aj ďalších európskych štátoch a v Rusku. Na týchto koncertoch sa  môžeme tešiť na výkony plné mladíckej energie, sviežosti a vášne, ale aj profesionálnej suverenity.

Holandsko-francúzska huslistka Cosima Soulez Larivière vyhrala minulú jeseň 1. cenu na súťaži Bartók World Competition v Budapešti. Po víťazstve na Bartókovej súťaži Cosima Soulez Larivière povedala: „Najdôležitejšou úlohou hudobníka je naladiť sa na vlnovú dĺžku skladateľovej duše a ducha a na kultúru a tradície jeho vlasti“.V druhej polovici koncertu bude účinkovať francúzsky klavirista Ingmar Lazar, ktorý rýchlo napreduje na výslnie komornej hudby. Hudobníci v pestrom programe ponúknu skvostné diela skladateľov rozmanitých kultúr. Ingmar Lazar stvárni odlišné poetiky Lisztovho virtuózneho Mefistotelovského valčíka a opojnú zvukomalebnosť a brilantnosť Ravelových Zrkadiel.