Hudobná akadémia pre deti a Rodinný koncert

ASC_0266

Slovenská filharmónia v máji pozýva na koncert svojich najmladších a najmenších návštevníkov. V piatok doobeda o 9.30 a 11.30 sa uskutoční štvrtá a zároveň záverečná Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v tejto koncertnej sezóne na toto podujatie prihlásili. V piatok 22. mája navštívi bratislavskú Redutu 1400 žiakov.
Ak so školou Hudobnú akadémiu nenavštevujete, pozývame vás na štvrtý Rodinný koncert, s rovnakým programom, ktorý je na programe už v sobotu 23. mája o 16-tej v Koncertnej sieni.
Tentoraz sa opäť môžete tešiť na poloscénické uvedenie baletnej hudby pôvodne napísanej pre bábkové divadlo, z pera francúzskeho skladateľa Clauda Deubssyho: Skrinka s hračkami. Skrinku…Debussy napísal pre svoju dcérku Claude – Emmu, ktorú familiárne volali Chou – Chou [šušu]. Kvôli chorobe musel komponovanie ukončiť. Skrinku s hračkami dokončil jeho priateľ – skladateľ a dirigent André Caplet. Ani náhodou však nestratilo na kráse, ľahkosti a hudobnej aj obsahovej príťažlivosti. Vydajte sa spolu s nami do sveta, v ktorom ožívajú detské hračky – smutný klaun Pierot, neposedný Harlekýn, lenivý Pulcinella, vojačikovia, bábiky a iné hračky, ktoré nás pozývajú stať sa súčasťou ich príbehu…
…Na stretnutie s vami sa tešia študenti zo Symfonického orchestra bratislavského Konzervatória, dirigent Juraj Jartim, členovia bábkohereckého súboru Teatro Neline a moderátor Martin Vanek.