Hudobná akadémia a rodinný koncert v januári

28 SF Jartim_Vanek 24 11 2018 © jan.f.lukas

Musorgského Obrázky z výstavy budú znieť aj na koncertoch pre najmladšie publikum. V piatok doobeda, 24. 1. 2020,  o 9.30 a 11.30 sa uskutoční druhá Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí  v tejto koncertnej sezóne cyklus navštevujú. Bratislavskú Redutu  navštívi 1400 žiakov. V sobotu 25. 1. o 16.00 Rodinný koncert. Ak so školou Hudobnú akadémiu nenavštevujete, pozývame vás na Rodinný koncert, s rovnakým programom, v sobotu 25. januára16.00.

Pódium Koncertnej siene Slovenskej filharmónie bude  patriť orchestru Slovenská filharmónia a mladému dirigentovi Lukášovi Pohůnekovi. Deťom spoločne  predstavia  dielo Modesta Petroviča  Musorgského  Obrázky z výstavy. Musorgského  ku skomponovaniu  miniatúr pre klavír inšpirovala návšteva výstavy obrazov predčasne zosnulého ruského architekta, výtvarníka a skladateľovho priateľa Viktora Alexandroviča Hartmana, ktorá sa konala v roku 1874 v Petrohrade. Musorgskij skomponoval desať miniatúr, ktoré sú spojené nádherným motívom Promenády. Koncertmi bude deti sprevádzať moderátor Martin Vanek. Na koncerte zaznie orchestrálna verzia diela, ktorú zinštrumentoval francúzsky skladateľ Maurice Ravel.