Na záver sezóny bude znieť FILMOVÁ HUDBA

8 Filmová hudba

72. koncertnú sezónu uzavrú Slávne melódie z oscarových filmov pod taktovkou Rastislava Štúra. Koncerty sa uskutočnia vo štvrtok 24., v piatok 25. o 19.00 h a v sobotu 26. júna o 15.30 a 19.00 h.
Na koncerty vás pozýva dirigent Rastislav Štúr.

Filmová hudba je v  súčasnosti  jedným z najžiadanejších a najobľúbenejších hudobných žánrov. V interpretácii Slovenskej filharmónie zaznie hudba z filmov od skladateľov, ktorí za tento tvorivý počin získali Oscara.

Prostredníctvom hudby si pripomenieme filmy – Dobrodružstvá Robina Hooda, Rozdvojená duša, Raňajky u Tiffanyho, Doktor Živago, Love Story, Čeluste, Hviezdne vojny,  Tanec s vlkmi, Schindlerov zoznam. Rekordných 11 Oscarov, vrátane Oscara za „najlepšiu pôvodnú filmovú hudbu“ a „najlepšiu pôvodnú filmovú pieseň“ získal film Titanic , z ktorého hudba nebude chýbať, Život je krásny, Zamilovaný Shakespeare či Pán Prsteňov

Tento populárny program pravidelne s našim orchestrom uvádza Rastislav Štúr, ktorý  v rokoch 2011 – 2019 zastával posť stáleho hosťujúceho dirigenta Slovenskej filharmónie. Spolupracoval s celým radom významných sólistov ako Monserrat Caballé, Peter Dvorský, Gabriela Beňačková, Lawrence Brownlee, Pavol Bršlík, Simon Keenlyside či Edita Gruberová. Je držiteľom Krištáľového krídla za rok 2017 v kategórii Hudba a Ceny Frica Kafendu 2011 za vynikajúce dirigentské výkony doma i v zahraničí.